Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
Okul Kantinleri ve Yemekhaneler Denetlendi

Okul Kantinleri ve Yemekhaneler Denetlendi

ABONE OL
03.12.2015 15:52
Okul Kantinleri ve Yemekhaneler Denetlendi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü kontrolörleri tarafından okul kantinleri ve yemekhaneleri denetlendi.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hacı Dursun YILDIZ, Bilecik Refik Arslan ÖZTÜRK Fen Lisemizin denetiminde bulundu ve öğrencilerle de sohbet ederek konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı;

“İlimizin kantin işletmecilerine ve kantinlerden ve yemekhanelerden sorumlu idarecilerine, Gıda Güvenliği, Hijyen ve Kantin Yönetmeliği hakkında eğitimler verilmiştir.   İlimizde bulunan Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim ve öğretim kurumları bünyesinde faaliyet gösteren okul kantinleri denetlemeleri devam etmektedir. İşletmeler geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın daha sağlıklı ve güvenilir gıda tüketmelerini sağlamak amacıyla yılda en az bir defa denetlenmektedir.


Yapılan denetimlerde; işletme kayıt belgelerinin bulunmasına, ürünlerin son tüketim tarihlerine, kantin ve kantinlerde kullanılan alet ekipmanların, burada çalışan personelin ve ham madde depolarının hijyenine bakılmakta ve satılan ürünlerin Bakanlık İzinleri gibi konularda denetimleri yapılmaktadır. Söz konusu gıda işletmecilerine gıda güvenliği ve hijyen konularında gerekli uyarı ve bilgilendirmeler yapılmakta, mevzuata uygunsuzluk tespit edilen işletmelere de yasal işlem uygulanmaktadır.

Gıda güvenliği konusunda başarının anahtarı bilinçli tüketicilerdir. “En iyi denetçi tüketicinin kendisidir” bilincinde olmak gerekir. Bu bağlamda tüketicilerin mümkün olduğunca aldıkları ürünlerin etiket bilgilerine ve muhafaza koşullarına dikkat etmeleri, gıda ile ilgili her türlü şikâyetlerini Bakanlığımızın ALO GIDA 174 hattına bildirmelerini istiyoruz. Yediğine, içtiğine dikkat et güvenilir gıda tüket sloganımızı her zaman hatırlayalım ” dedi.


En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r