Vefat BilgileriSemih ŞahinPelitözü GölparkAtatürk ParkıCuma HutbeleriSerkan Yıldırım
DOLAR
9,2838
EURO
10,7640
ALTIN
525,86
BIST
1.413

ÖĞRENCİLER SUYUN DEĞERİNİ ÖĞRENDİLER

ÖĞRENCİLER SUYUN DEĞERİNİ ÖĞRENDİLER

Bilecik Belediyesi tarafından ”22 Mart Dünya Su Günü” etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen program ile Murat Hüdavendigar Orta Okulu öğrencilerinden oluşan bir grup, Bilecik Belediyesi Atık Su Arıtma Tesisi’ni gezerek, bilgi aldı.

bilecik haberleri

Eğitim ve çocuklara yönelik birçok güzel çalışma ve aktiviteyi gerçekleştirilen Bilecik Belediyesi, güzel ve anlamlı çalışmalarına bir yenisini ekledi.

Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Konrgre Merkezi’nde; Bilecik Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Görevlisi Kimya Yüksek Mühendisi Onur Kavuştu ve Bilecik Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Görevlisi Elektrik Teknikeri Ahmet Coşkun tarafından Arıtma Tesisi ve ”Suyun Arıtılmasında Geçirdiği Aşamalar” hakkında teorik bilgiyi alan öğrenciler, daha sonra Atık Su Arıtma Tesisi’ni gezerek, tesisin işleyişini uygulamalı görme fırsatı buldu.

22 Mart Dünya Su Günü etkinliği kapsamında, suyun değerinin anlaşılması ve çocuklarda suyun tasarruflu kullanılması amacıyla gerçekleştirilen etkinlikte,  suların ilk aşamadan son aşamaya kadar geçirdiği süreçler hem teorik olarak, hem de tesiste uygulamalı olarak anlatıldı.

Çocukların büyük bir ilgi ve merakla katıldığı etkinlikte çocuklara ayrıca tesisteki işleyişin bilgisayarlı sistemdeki takibi de anlatıldı.

Atık Su Arıtma Tesisi Laboratuvarının da incelendiği programda, Kimya Yüksek Mühendisi Onur Kavuştu ve Elektrik Teknikeri Ahmet Coşkun, öğrencilere suyun analizi çalışmaları hakkında da detaylı bilgiler verdi.

Bilecik Murat Hüdavendigar Orta Okulu Fen Bilimleri Öğretmeni İsmail Büyükbay, etkinlik hakkında yaptığı açıklamada, Bilecik Belediyesi tarafından ”Dünya Su Günü” kapsamında güzel bir çalışmanın gerçekleştirildiğini belirterek, programda emeği geçenlere teşekkür etti.

Öğrenciler ile eğitim içerikli son derece güzel bir çalışma yaptıklarını dile getiren Büyükbay, ”Öncelikle bu etkinlik dolayısıyla Belediye Başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Dünya Su Günü dolayısıyla son derece önemli ve güzel bir etkinliğe katıldık. Etkinlik ile içtiğimiz suyun ne kadar değerli olduğunu ve bunun için nelerin yapıldığını yerinde gördük. Burada başta güvenlik önlemleri olmak üzere birçok konuda gerekli tedbirler alınmış vaziyette gezdik. Etkinlik kapsamında önce teorik bilgiyi uzman arkadaşlarımızdan aldık. Daha sonra burada uygulamalı olarak gördük. Öğrencilerimiz, merak ettiği birçok konuyu sorarak, öğrendiler. Çok faydalı bir etkinlik oldu. Tekrar teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Etkinlik, bütün öğrencilerin ”Su Hayattır, Suyu Tasarruflu Kullanalım” şeklindeki sloganı hep bir ağızdan söylemesi ile son buldu.
bilecik haberleribilecik haberleribilecik haberleribilecik haberleribilecik haberleribilecik haberleribilecik haberleribilecik haberleri

 

KAYNAK: HABER MERKEZİ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.