Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
Mv. Selim Yağcı: “Stat yapımında olumsuz durum bulunmamaktadır”

Mv. Selim Yağcı: “Stat yapımında olumsuz durum bulunmamaktadır”

ABONE OL
26.04.2022 09:59
Mv. Selim Yağcı: “Stat yapımında olumsuz durum bulunmamaktadır”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, Bilecik’te yapımı devam eden “Edebali Stadyumu” ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Yüklenici firmanın inşaat maliyetlerini gerekçe göstererek fesih talebinde bulunduğunu bildiren Milletvekili Selim Yağcı, “Stat yapımı işinde herhangi bir olumsuz durum bulunmamakla birlikte konunun ivedi olarak sonuçlandırılması yolunda çalışmalar sürdürülmektedir. Bizde konunun yakın takipçisi olacağız.” dedi.

Stadın sözleşmesinin imzalanmasının ardından Bilecik Belediyesi’nden yapı ruhsatı alırken sorunlar yaşandığını dile getiren Milletvekili Selim Yağcı, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:

Bilecik’imize yapılan büyük yatırımlarımızdan bir tanesi olan Bilecik Stadımızın 20.05.2021 tarihinde ihalesi yapılmış ve 07.07.2021 tarihinde sözleşmesi imzalanarak 04.11.2021 tarihinde Bilecik Belediyesi’nden ancak alınabilen yapı ruhsatı ile inşaat başlamıştır.

Ancak bu süreçte yükselen inşaat maliyetleri nedeniyle 15.04.2021 tarihinde Resmî Gazetede yayınlanan 7394 sayılı kanun kapsamında yüklenici firma Taşlar Yapı artan inşaat maliyetlerini gerekçe göstererek fesih talebinde bulunmuştur. Bilecik Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile koordineli bir şekilde fesih ve tasfiye işlemlerini yaparak Bilecik Stat yapımı ikmal inşaat ihalesini mümkün olan en kısa sürede zaman kaybetmeden yaparak inşaatı başlatacaktır.

Stat yapımı işinde herhangi bir olumsuz durum bulunmamakla birlikte Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Bilecik Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz konunun ivedi olarak sonuçlandırılması yolunda çalışmalarını sürdürmektdir.
Bizde konunun yakın takipçisi olacağız.

Değerli Hemşehrilerimizin inşaatın yapımı ve bitirilmesi noktasında hiç endişeleri olmasın. Hep birlikte daha iyiye daha güzele…

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (6)
 • Vatandaş

  Toki Bilecik toki bilecik merkez. Duymazsan seçimde seni kim duyar. Neden Bilecik de toki yok ilçelerde var. Soru cevap. Mütahit ler mi istemiyor. Ne dir.

 • mahalle sakini

  o bölgeye stad olmaz . halk olarak oraya stad istemiyoruz. ağaçlandırın yeter.

 • Misafir

  İşçiler bayram tatatiline çıkmışlar,ondan durmuş tabi yersen😄

 • bilecikli

  ödenek durmaz müteahhit zarar ediyorum diyerek durur

 • HAYDAR

  KARA GÖRÜNDÜ GÜVEN YOK NE İÇERDEN NE DIŞARDAN PARA GELMİYOR BEŞLİ CETE DEVLETE EL KOYDU GELİR YOK

 • BİLECİK

  Sayın vekil bırak belediye işlerine bahane etme o stat sizin zamanında kullanılamaz hale geldi neden yapmadınız e şimdi ne oldu inşaat durdu yenişehir yolu durdu küplü soğuksu mevkindeki üst geçit durdu ödenek bitti sen bunlardan haber ver


HIZLI YORUM YAP

300x250r