Mustafa Aksu: "Milletvekilliğine Adayım" | Bilecik HaberBilecik Haber

28 Ocak 2022 - 04:56

Mustafa Aksu: “Milletvekilliğine Adayım”

Son Güncelleme :

05 Ocak 2022 - 13:54

Mustafa Aksu: “Milletvekilliğine Adayım”

Mustafa Aksu,  milletvekilliği genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisinden Milletvekili adayı olduğunu açıkladı.

Bozüyük Dostları Dernek Başkanlığı görevini yürüten Mustafa Aksu, başkanlık görevinden ayrılarak önümüzdeki dönemde yapılacak milletvekilliği genel seçimlerinde CHP’den Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

Ülkenin ve milletin ağırlaşan sorunlarının demokrasi ve siyaset yoluylaçözülebileceğini, Akıl, bilgi ve bilim temelinde yapılacak siyaset ile çözümlenemeyecek hiçbir sorunun olmadığını savunan Aksu, aday adaylığı ile ilgili yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Ülkemiz çok ağır ekonomik-siyasal sorunlarla boğuşmakta, milletimiz hemen hemen her gün yapılan zamların etkisi altında büyük sıkıntılar yaşamakta, çaresizlik ve umutsuzluk içinde gelecek kaygısı ile kıvranıp durmaktadır.
Ülkemizin ve milletimizin ağırlaşan sorunları demokrasi ve siyasetyoluyla çözebilecektir. Akıl, bilgi ve bilim temelinde yapılacak siyaset ile çözümlenemeyecek sorun yoktur.

Hayatını öğretmenlik-sivil toplum kuruluşları-sendikalar yoluyla devletimize ve milletimize adamış bir yurttaş okarak; Siyaset yoluyla ülkemizin ve milletimizin yaşadığı tüm sorunlara çözümler üretmek ve uygulamak için, Üretim ekonomisine geçilmesine, bütün illerimizin üretim kentleri durumuna gelmelerine, ezenin-ezilenin olmadığı hakça bir düzenin kurulmasına katkılar sağlamak için, Siyasetin kavgadan uzak, ulusal demokratik çizgide ve düzgün üslupta yapılmasına katkılar sağlamak için, Cumhuriyet değerlerinin, ulus devlet anlayışının, demokrasinin ve engelsiz yaşamın güçlenmesine katkılar sağlamak için, İşçilerin, çiftçilerin, esnafların, sanayicilerin, emeklilikte yaşa takılanların, memurların, emeklilerin, sivil toplum kuruluşlarının, kooperatiflerin ve sendikaların
sesi olmak için, Sanata, sanatçılara, spora, sporculara, tarihi ve kültürel değerlerimize, ulusal eğitim
davamıza, doğaya ve hayvanlara sahip çıkmak için, Çağdaş hukuk sisteminin ve adaletin yerleşmesine katkılar yapmak için.

Önümüzdeki dönemde yapılacak olan Milletvekilliği Genel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisinden Milletvekili Aday Adayı olduğumu, bu nedenle mensubu olmaktan onur ve gurur duyduğum Bozüyük Dostları Derneğimizin başkanlığından ayrıldığımı kamuoyunun bilgisine sunuyorum.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Hasip Ağa 05.01.2022 / Cevapla

Aday değil önce aday adayı olabiliyorsunuz….

    Henüz açıklanmış 2. bir aday olmadığı için, “adaylığını açıkladı” başlığını attık hasip ağa!..