Vefat BilgileriSemih ŞahinPelitözü GölparkAtatürk ParkıCuma HutbeleriSerkan Yıldırım
DOLAR
8,8211
EURO
10,3373
ALTIN
497,43
BIST
1.392

Muhteşem manzarasıyla görenleri mest ediyor

Muhteşem manzarasıyla görenleri mest ediyor

Türkiye’nin hızla popülerleşen turizm bölgelerinden biri olmaya aday olan Ulupınar köyündeki lavanta tarlası ziyaretçi akınına uğruyor. Mor rengi ve doğal güzelliği ile dikkat çeken lavanta tarlaları, yerli yabancı turistlerden büyük ilgi görüyor.

Bilecik merkeze 9 kilometre uzaklıkta Ulupınar Köyü, doğası, havası, temiz suyu, çilek bahçelerinin ardından lavanta bahçesi ile adından söz ettiriyor. Hafta içi yüzlerce, hafta sonu binlerce kişinin ziyaret ettiği lavanta bahçesi mora boyanan görüntüsü ile adeta büyülüyor. Başta düşün, nişan yapan çiftlerin fotoğraf çektirmek için bir birleriyle yarıştığı bahçeye Bilecik İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile yaptığı bir proje kapsamında 2019 yılının kasım ayında bin adet lavanta ekildi.

“Burayı çok methettiler, bizlerde merak edip geldi”

Bilecik’te iş kadını Şermin Kahraman’ın 33 dönüm arazi ürerine kurduğu bahçeyi görmek için gelen İbrahim Demirel, “Burayı çok methettiler, bizlerde merak edip geldi. Çok güzelmiş kokusu manzarası falan, bizde merak ettik geldik arkadaşlarla. Bol bol manzara çekimine geldik. Doğayı keşfedelim dedik. Çok güzel manzarası tavsiye ederim, gelinip görülmesi gereken bir yer” dedi.

“Harika bir yer, görsel bir şölen”

Lavanta bahçesini ziyarete gelen Yurdanur Kırlı ise, “Bugün Ulupınar’a geldik. 2019’un 10 Kasım’da diktiğimiz lavantaları görmek istedik. Baktık ki çok güzel olmuş, Şermin hanım buraya çok güzel şeyler yapmış. Harika bir yer. Bugün arkadaşlarımızı getirdik. Yarın da arkadaşlarımızı getireceğiz ve Bilecik’te olan Bilecik’e gelmek isteyen herkes mutlaka buraya gelmeli, burayı görmeli. Buraya üçüncü gelişimiz fakat gördük ki o kadar çok insan geliyor ki ve herkes fotoğraf çekiniyor. Merdivenlerde çekinenler var, salıncaklarda çekinenler var. Ve çok güzel bir talep var. Büyük bir yoğunluk var. Görsel bir şölen” dedi.


İLGİLİ HABERLER:

ETİKETLER: , ,
KAYNAK:
Yorumlar
 1. YILDIRIM dedi ki:

  BU GÜZELLİĞİ OLUŞTURAN İNSANLARA TEŞEKKÜR EDERİZ

 2. İha dedi ki:

  Bu nasıl habercilik ?
  Kör olan bile anlar!
  Bu nasıl shop ?
  Gelde biraz öğreteyim nasıl yapılacağını.

  1. Gel de anlat lütfen! İstiklal Mah. Tevfikbey Cad. Çetinkaya Pasajı no:33/c kat:5’teyiz. Bekleriz!…

   1. İha dedi ki:

    Yürüyüş yolunun korkululuk gölgesi bile mor olmuş!
    Eline fotoğraf makinesi alan herkes haberci olmuyor 😉

    1. Hahahaha… (y). Ne yapalım? Buradan gölgeyi ayırt edememişsiniz, korkulukları gidip yerinde görmelisiniz o halde. Selamlar…

 3. Anonim dedi ki:

  NE FOTO SHOP U SEN ORAYA GİTTİNMİ

 4. DELİKRAL dedi ki:

  renk körüydüm sayenizde gözlerim kendine geldi ben böyle bir shop ilk defa görüyorum 🙂 sağol ali 😉

 5. kral11 dedi ki:

  Renk körüydüm sayenizde iyileştim sanırım, shop için ali bey sizden ders istiyorum 😉