Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
Muharrem Tüfekçioğlu, davayı geri çekti!

Muharrem Tüfekçioğlu, davayı geri çekti!

ABONE OL
12.04.2022 14:04
Muharrem Tüfekçioğlu, davayı geri çekti!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Muharrem Tüfekçioğlu, Bilecik Belediye Başkanvekilliği görevinden düşürülmesinin ardından kararın iptali için Sakarya İdare Mahkemesinde yürütmenin durdurulması talebiyle açmış olduğu davayı geri çektiğini duyurdu.

Bilecik’te yeni bir kaos ortamının doğmaması ve belediye hizmetlerinin aksamaması için böyle bir karar aldığını duyuran Tüfekçioğlu, “Her ne kadar haklı olsam da ve inancıma göre haklı davamı kazanacak olduğuma inancım tam olsa da yeni bir kaos ortamının doğmasına engel olmak için, Bilecik’imizin tekrar kötü bir şekilde anılmasının önüne geçmek için, değerli hemşerilerime yapılacak acil hizmetlerin aksamasının önüne geçebilmek için böyle bir karar almış bulunmaktayım.” ifadelerini kullandı.

Muharrem Tüfekçioğlu, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, şunları kaydetti:

Bildiğiniz üzere 3 Mart 2022 tarihinde Bilecik Belediye Meclisi tarafından yapılan seçimle Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilmiştim. Bu onurlu görevi kısa sürede olsa yapmış olmaktan gurur ve mutluluk duymaktayım. Kısa süreli olan görevimizde bile siz değerli hemşerilerimize layık bir şekilde her türlü siyasi bakış açısından bağımsız , hizmet odaklı ve tarafsız bir yönetim anlayışı sergilediğimiz inancındayım.

2016 yılında müdürlüğünü yapmakta olduğum bir şirketin hakkında açılan orman açma konulu bir dava sebebiyle, yapılan eylemden haberim dahi olmamasına rağmen hukuki ve cezai sorumluluk yöneticiye aittir ilkesi gereğince 1 yıl 11 ay 10 gün ceza almıştım. Bu ceza iyi niyetim ve kusurumun azlığı nedeniyle ertelenmiş ve herhangi bir yaptırıma hükmedilmemişti. Katılan kurum vekili tarafından yapılan temyiz başvurusu sebebiyle de 6 yıl gibi uzun bir zamandır Yargıtay da temyiz aşamasında idi. Bu kadar uzun süreden beridir beklemesi ve bir mahkumiyet doğurmayacak olması sebebiyle de kapandığı inancındaydım. Ayrıca başkan vekili görevine başlamak için alınan sabıka kaydında da görünmemekteydi. Zaten resmi olarak bu göreve başlayabilmek için bu kaydın alınması zorunluktu. Bu sebeple bende dahil hiç kimse böyle bir sorunun bir anda ortaya çıkabileceğini tahmin etmemişti.

Aktif olarak müdürü olmadığım ama akrabalarıma ait olan şirkette kağıt üzerinde müdürlük vazifem devam ettiği için almış olduğum bir ceza nedeniyle görevim sonlandı. Esasen yapılan işlemden haberim dahi olmadığı halde , şirkette çalışan bir operatörün hatası nedeniyle aldığım bu cezanın sonucunda kamu hizmetlerinden yasaklanmam sonucu da doğmamaktadır. Yargıtay tarafından verilen kesinleşmede Türk Ceza Kanunu 53.1 b de düzenlenen seçme ve seçilme hakkıma dokunulmuş değildir. Zaten Valilik Makamınca tarafıma verilen ve sizlere birer örneğini sunacağım tebliğde de bu husus görülmektedir. İdari bir işlemle 1 yıl 11 ay 10 gün bu görevi yapamayacağım ve bu süre dolduğunda görevime devam edebileceğim bildirilmektedir. Bu işlem tamamen hatalı bir işlem olup aslında hiçbir idari ve adli merci bu kararın sonucunda ne türlü bir yaptırım uygulanabileceğini tam olarak bilmemektedir. Belediye kanununun ilgili maddesi gereği olarak Danıştay tarafından alınacak bir kararın varlığı gerekirken bu karar alınmadan yapılan işlem hatalıdır. Ayrıca kesinleşme kararında da apaçık görüleceği üzere seçme ve seçilme hakkım kısıtlanmamış olup bu haktan doğacak her türlü vazife ve görevde kısıtlanamayacaktır. Yani başkan vekilliği görevimi yürütmekte hukuken bir sakınca bulunmamaktadır.

Her ne kadar hukuken ve vicdanen haklı olsam da , burada önemli olan benim başkan vekilliğim değildir. Burada önemli olan BİLECİĞİMİZİN VE BİLECİKLİ HEMŞEHRİLERİMİZİN HAKKININ KORUNMASI VE MAĞDURİYETLERİN ÖNÜNE GEÇİLMESİDİR. Bu hatalı ve hukuksuz idari işlemin ardından hızlı bir şekilde yeni bir seçim yapılmış ve yeni bir başkanvekili seçilmiştir. Benim üzerime düşen vazife de yeni seçilen başkanvekili arkadaşımıza destek olmak ve her konuda yardımcı olmaktır. Bu noktadan sonra artık Bilecik’imizin makus kaderinin düzelmesi için dirayetle nefer gibi çalışma vaktidir.

Tarafıma yapılan yanlış uygulamanın iptali için Sakarya İdare Mahkemesinde yürütmenin durdurulması talebiyle açmış olduğum davamdan bu sebeplerle feragat ediyorum. Her ne kadar haklı olsamda ve inancıma göre haklı davamı kazanacak olduğuma inancım tam olsa da , yeni bir kaos ortamının doğmasına engel olmak için , Bilecik’imizin tekrar kötü bir şekilde anılmasının önüne geçmek için , değerli hemşerilerime yapılacak acil hizmetlerin aksamasının önüne geçebilmek için böyle bir karar almış bulunmaktayım. Koltuklar geçici , makam ve mevkiler geçicidir bilinciyle , değerli Bileciklilerin haklarının ve huzurlarının her şeyden daha değerli ve önemli olduğu bilinciyle bu kararı almış bulunmaktayım. Bu vesileyle bu derece kutsal ve onurlu bir göreve beni taşıyan siz değerli Bilecikli hemşerilerime tekrar ve tekrar minnet ve şükranlarımı sunuyorum .

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (8)
 • Misafir

  Hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı hüküm giyilmiş sayılır mı, bildiğim kadarıyla beş yıl boyunca tekrar aynı suçtan kovuşturma olmazsa sicile de işlemiyor

 • baba hakkı

  kelle döner bol kes kesebilirsen hahahaha

 • MELDA

  Melek hanım içinizden OY kullansaydınız ne sen nede Hüseyin YILDIZ çıkardı Burda Ali olcayı kınıyorum Seninle Plan yapıp KURA çekilmeden İçerde PAZARLIK USULUYLE Hüseyin Yıldıza başkan yardımcılığını verdin sussun diye YAZIKLAR olsun sana ve ALİ OLCAY a meclis üeyeleriyle RESMEN dalga geçip kumpasla geldin koltuga Ve muharrem TÜFEKCİ her an koltuga gelebilir korkusuyla YÜKLÜ PARA VERMİŞSİN muharrem bey sana da yazıklar olsun

 • Hüseyin

  Peh peh sanki belediyenin bir hizmeti varmış gibi. Belediye hizmetleri geri kalmasınmış.

 • davut

  chp ye söylüyorum bu adamı bir daha meclis üyesi adaylıgına koyarsanız chpye bir daha oy vermeyiz

 • BİLECİK

  Neden davayı gere çektin haklıy dın hani sen onun bunun dolduruşu ile bir kaç elemanın görevini değiştir din bu kişiler hiç hak etmedi

 • Hakkı

  Niye geri çektin davayı hayırdır melek mızrakçıyla pazarlığamı oturdun davayı kazanırsan melek koltuğundan mı olacaktı acaba ne teklifi aldın melek bunu bilerek mi sana yaptırdı

 • AVUKAT

  neyi yanlış be hüküm giymişsin işte hukuk senin şahsi fikirlerine göre işlemiyor


HIZLI YORUM YAP

300x250r