Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
KURULUŞTAN KURTULUŞA BİSİKLET TURU

KURULUŞTAN KURTULUŞA BİSİKLET TURU

ABONE OL
13.09.2015 15:22
KURULUŞTAN KURTULUŞA BİSİKLET TURU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye Bisiklet Federasyonu  tarafından her yıl 12 – 18 Eylül tarihleri arasında  gerçekleştirilen ”Kuruluştan Kurtuluşa Bisiklet Turu” Söğüt’ten sonra Bilecik’e vardı.

Bilecik Şeyh Edebali Türbesi’ne gelen Bilecik Gençlik Spor ve İl Müdürü Aslan Yıldız, Bilecik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İsmail Cihan, Bilecik Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Serkan Bircan tarafından karşılandı.

Bilecik Belediyesi tarafından ”Kuruluştan Kurtuluşa Bisiklet Turu’na katılan sporseverlere, Şeyh Edebali Türbesi’ndeki karşılamada çeşitli ikramlar yapıldı.

Bilecik’in Söğüt ilçesinde başlayan tur,  Bursa, Balıkesir ve Çanakkale illerini kapsayacak şekilde gerçekleştiriliyor.

Bu illerdeki valiliklerin desteğiyle gerçekleştirilen etkinlikler, 734. Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri kapsamında Söğüt’ten başladı.

Dört kentte 5 etaptan oluşan, Bilecik’in Söğüt ilçesinden başlayan turun son gününde Çanakkale gezilecek.

Etkinliğe katılan sporcular buradaki Şeyh Edebali Türbesini de ziyaret etti.

2

Bilecik Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ”Kuruluştan Kurtuluşa Bisiklet Turu” Koordinatörü Yılmaz Durmuş, 12-18 Eylül tarihleri arasında gerçekletilecek olan turun Bilecik ayağını en güzel şekilde tamamladıklarını belirterek, ”Sporcularımızı Bilecik’te çok güzel karşıladık. Bilecik Belediyesi’ne bu anlamda sağladığı katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz. Söğüt’te başladığımız ve Çanakkale’de son bulacak olan turumuzun İnşaallah en güzel şekilde tamamlarız” ifadelerini kullandı.

Etkinlikte Bilecik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İsmail Cihan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız’a üzerinde Osmanlı Arması bulunan tabak hediye etti.

8

Yıldız, ise Bilecik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Cihan’a ”Kuruluştan Kurtuluşa Bisiklet Turu” yazılı forma hediye etti.

Toplu fotoğrafın çekildiği etkinlikte sporcular şehitlerimizi unutmayarak, ”Aziz Şehitlerimizi Saygıyla Anıyoruz” yazılı pankart çıkarttı.

 

9

10

11

12

13

14

15

16

17

DSC_7857

1

2

3

4

5

6

7

8

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r