Memleket Partisi Bilecik
Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Getirdiği Faydalar
Ali Osman Çelikal • 29 Haziran 2021 22:32:14 
Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Getirdiği Faydalar

 

Her cilt tipi kendine has bir şekilde bakıma ihtiyaç duyar. Kuru cilt tipinde yağlı veya karam ciltlerde oluşan parlamaya rastlanmaz. Cilt son derece nemsiz ve gergindir. Buna ek olarak gerginlik ce pullanma görülebilir. Bu nedenle son derece ciddi bir bakıma ihtiyaç duyarlar. Kuru ciltler ciddi ölçüde neme ve minerale ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle kuru ciltler için nemlendirici seçilmeli ve düzenli aralıklarla cilt nemlendirilmelidir.

Kuru Cilt İçin Nemlendiricileri İle Bakım Nasıl Yapılmalıdır?

Her cilt tipinde olduğu gibi kuru ciltler için nemlendirici bakım yapmadan önce cildin derinlemesine bir şekilde temizlenmesi önemlidir. Bu temizlik işlemin günde iki kez uygulamak ciltte gözle görülür sonuçlar elde edilmesini sağlar.

Bunun yanında cildin günde en az iki defa seçilecek olan kuru ciltler için nemlendirici ile nemlendirilmesi ve bakım yapılması gerekir. Bu sayede cilt gerekli olan nem ve vitamin dengesini koruyabilir. Sizde kuru bir cilde sahipseniz ve cilt tipinize özel kaliteli bir nemlendirici arıyorsanız https://www.dermolisa.com/cilt-kurulugu adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

 

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments