Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
BOZÜYÜK’ÜN KURTULUŞUNUN 93. YILI KUTLU OLSUN

BOZÜYÜK’ÜN KURTULUŞUNUN 93. YILI KUTLU OLSUN

ABONE OL
05.09.2015 01:09
BOZÜYÜK’ÜN KURTULUŞUNUN 93. YILI KUTLU OLSUN
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bozüyük Belediye Başkanı Fatih BAKICI 4 Eylül’de gerçekleşen Bozüyük’ün düşman işgalinden kurtuluşunun 93. Yıldönümünü kutlayarak “Yüce Milletimizin şanlı bir geçmişi ve zaferlerle dolu muhteşem bir tarihi vardır. Kurtuluş günlerimiz de işte böyle bir tarihin, kahramanlıklarla dolu sayfalarından biridir” dedi.

Bozüyük Belediye Başkanı Fatih BAKICI mesajında, 4 Eylül Bozüyük’ün düşman işgalinden kurtuluşunun 93. Yıldönümünün aynı zamanda Kurtuluş Savaşı’nın vatan, istiklal ve hürriyet sevdasının, milli birlik ve beraberlik şuurunun bir ifadesi olduğunu belirterek;“ 4 Eylül Kurtuluşumuzun 93. Yıldönümü olmasının yanı sıra Kurtuluş Savaşındaki hatıraların tazelenmesine vesile olan önemli bir gündür. Bundan tam 93 yıl önce Al Bayrağımıza kanının rengini veren, hakkı ödenemez vatan evlatlarının verdiği kutsal mücadele sonucu bugün bu kahramanların torunları olan bizler rahat ve huzurluyuz. Şanlı tarihimizde buna benzer nice zaferler kazanmış ve yaşanan sıkıntıları büyük bir dayanışma ve mücadele örneği göstererek atlatmasını bilmiş Büyük Türk Milletinin torunları olarak, Milli Mücadele ve Kurtuluş Hareketini büyük bir kıvançla anmaktayız. Atalarının canı ve kanı pahasına milli değerler için verdiği mücadeleyi, bu günkü gençlerimiz milli hedeflerimize ulaşmak için çalışıp ter dökerek vermelidir. Bu duygu ve düşüncelerle, Aziz Vatanımızın kurtuluşu için canları pahasına kahramanca mücadele veren başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere ebediyete intikal eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla yâd ediyor, tüm hemşerilerimin 4 Eylül Kurtuluş Gününü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (1)
  • İsmail Hakkı Durgut

    Merhum M.Akif’in dediği gibi Allah bu millete tekrar kurtuluş mücadelesi verdirmesin,Allahım Şehitlerimizin gazilerimizin savaşın hertürlü sıkıntısını yaşayan atalarımızın mekanlarını cennet eylesin,Genç nesillerimizin ve büyüklerimizin sanal alemden kurtulmasını ve vatanımızın her cm nin kıymetini anlamalarını sağlayacak eğitimin sürekliliği önem arz ediyor.
    Sn Kamu ve yerel yönetimlerinizden bu konuya hassasiyet göstermelerini bekliyoruz.
    Slm ve syg sunuyoruz.
    Kandilli köyü vatandaşı


HIZLI YORUM YAP

300x250r