Koronavirüs Aşılarını Oldular | Bilecik HaberBilecik Haber

3 Ekim 2022 - 11:28

Koronavirüs Aşılarını Oldular

Koronavirüs Aşılarını Oldular
Son Güncelleme :

15 Şubat 2021 - 9:32

27 okunma
Memleket Partisi Bilecik

Koronavirüs ile mücadelenin en büyük ayağı olan aşı uygulaması devam ediyor.

Vali Bilal Şentürk, milletvekili Selim Yağcı, Belediye Başkanı Semih Şahin ve Vali Yardımcısı Yunus Fatih Kadiroğlu, Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde birinci doz aşılarını oldu.

Aşının ardından açıklamada bulunan Vali Şentürk, koronavirüs aşısını olduklarını ifade ederek, şöyle konuştu:

“İYİ BİR NOKTAYA GELDİK”

‘İlimizde koronavirüs ile mücadele içerisindeyiz. İyi bir noktaya geldik. Bu bizi rehavete düşürmeyecek. ilimizde aşılama uygulamasında sağlık teşkilatımız olmak üzere 10 binin üzerinde vatandaşımız aşılandı. 90 yaş üzerinden başlamak suretiyle 65 yaşa kadar indi. Bizlerde aşımızı olduk, ümit ediyorum aşıyı da olduktan sonra tedbirlerden de taviz vermeksizin bunu sıfırlamayı hedefliyoruz. Tedbirleri elden bırakmayalım. Aşısı gelen aşısını da olsun. Bilimsel olarak birinci sırada maske, mesafe ve temizlik, ikinci sırada da aşı geliyor. Bu noktada gerekeni yaptığımız zaman sonuçlarını da alacağımıza inanıyoruz.

“GELECEĞİMİZ İÇİN DİKKATLİ DAVRANALIM”

Milletvekili Yağcı da virüsle mücadelede maske, mesafe ve temizliğin önemine dikkat çekerek, ”Mücadelede kimsenin kendi isteğine göre davranma hak ve yetkisi yoktur. Kendimiz için yaptığımızı aynı zaman da karşımızdaki ve yanımızdaki insanın hayatı için elzem olan davranışlar. Onun için hepimiz sevdiklerimiz için, çevremiz de olan insanlar için, kendimiz için, geçmişimizden ziyade geleceğimiz için bu noktada dikkatli davranalım, birbirimizi koruyalım ve kollayalım.” dedi.

“SIRASI GELEN HERKES AŞI OLMALIDIR”

Belediye Başkanı Şahin de koronavirüsle mücadelede Bilecik halkının daha bilinçli ve duyarlı davrandığını belirterek, ”Sayın valimizin başkanlığında tüm kurum ve kuruluşlarımız çok yoğun çalıştılar, biz de halkı bilinçlendirmek adına elimizden geleni yaptık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ama daha bitmedi son noktaya kadar gevşemeden aynı duyarlılıkta devam etmemiz lazım. Sırası gelen herkes aşı olmalıdır.” ifadesinde bulundu.

Vali Şentürk ve beraberindekiler, sağlık çalışanlarına görevlerinde başarılar diledi.

YORUM YAP

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments