Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
KORAY AYDIN: “BU BİR DİP DALGADIR”

KORAY AYDIN: “BU BİR DİP DALGADIR”

ABONE OL
04.03.2016 09:06
KORAY AYDIN: “BU BİR DİP DALGADIR”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milliyetçi Hareket Partisi eski milletvekili Koray Aydın Bilecik’e ziyarete gelerek feshedilen MHP Bilecik İl ve İlçe Teşkilat üyeleriyle bir araya geldi.

bilecik haberleri

Ziyaretine Bilecik Şeyh Edebali Türbesinden başlayan Aydın’ı, MHP eski İl Başkanı Ahmet Gürses, MHP’li Belediye Başkanları ve partililer karşıladı.

bilecik haberleri

Türbe ziyaretinin ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Aydın, MHP’de olağan üstü kongre sürecinin yaşandığını hatırlatarak, olağan üstü kongre sürecine temsilen imza vererek oluşturanların, sadece kendi iradelerini oluşturarak, bu adımı atmadıklarını, bu iradenin arkasında bu hareketin bütün dinamiklerini oluşturan bütün unsurlar bulunduğunu söyledi.

 

“BU BİR DİP DALGADIR”

Koray Aydın, “Delege arkadaşlarımız, MHP tabanından gelen bu genel istek, bu genel heyecan ve bu genel tavır koymaya karşı onların sözcülüğünü yaparak bu adımı atmışlardır. Yani bu aynı zamanda dip dalgadır. Bu MHP’nin olağan üstü kongresini besleyen dip dalga MHP’nin bütün dinamiklerini, bütün unsurlarını bünyesinde barındırmaktadır. Dolayısıyla atılan bu adım, belki de Türk siyasi tarihinin bütünleşmiş, tabanıyla kenetlenmiş, onların istek, özlem ve arzuları doğrultusunda şekillenmiş bir harekettir. Bu bakımdan atılan bu adımı bu çerçevede değerlendirmek, bu muhtevayla anlamaya çalışmak, yapılacak en doğru şey olacaktır.” dedi.

bilecik haberleri

”16 il başkanının görevden alınmasını nasıl yorumluyorsunuz?” sorusu üzerine Aydın:
”Bunun yorumlanacak bir tarafı kalmamıştır. Bu sadece Milliyetçi Hareket Partilileri değil 77 milyonu ilgilendiriyor çünkü bu bir ayağa kalkış hareketidir. Bunlar beyhude çabalardır. Bir faydası yoktur.Bunlardan bir netice çıkmaz, çıkmayacağınıda hep beraber göreceğiz. Bu sadece delegeleri il yöneticilerini ilgilendirmiyor. Bu 77 milyonu ilgilendiriyor. Bu milletin sıkışmış durumundan ayağa kalkış mücadelesi veriliyor. İl başkanlarını, teşkilatları kapatsalar ne olur?  Şuurlu bilinçli bir hareket içerisindeyiz. En azından biz durduğumuz yerden bu mücadeleyi bu düsturla bu ahlakla veriyoruz. Çünkü bizim duruşumuz ülkücü duruştur. Biz kendi tarfimizle tarihsel çizgimiz içerisindeki doğrultu tutarlılığımızla bu harekete yıllarını kesintisiz olarak vermiş bir dava adamı olarak benim profilime uyan milyonlarca ülkücüyü temsil ediyoruz biz. Dolayısıyla birbirimizle özdeşleştik, birbirimizle kenetlendik, bu tür olabilecek olaylar bizi çok ilgilendirmiyor. Biz hareketin önüne kurultayı koyarak ülkücü iradenin burada tesciline imkan ve fırsat verilmesini bekliyoruz.” ifadesinde bulundu.

bilecik haberleribilecik haberleribilecik haberleri

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r