Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
KIZILAY BİLECİK ŞUBESİNDE 3. ÇINAR DÖNEMİ

KIZILAY BİLECİK ŞUBESİNDE 3. ÇINAR DÖNEMİ

ABONE OL
06.02.2016 16:16
KIZILAY BİLECİK ŞUBESİNDE 3. ÇINAR DÖNEMİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türk Kızılayı Bilecik Şubesinin olağan genel kongresinde  3 dönem kuralı sebebiyle 3. ve son kez başkanlığa Selami ÇINAR seçildi.

DSC_0588

Kongrede Selami Çınar, 11 Haziran 1868 tarihinden bu yana ülkemizde ve dünyanın dört bir yanında afet, savaş ve çatışmalardan olumsuz bir şekilde etkilenen insanların çaresizliklerini gidermek, kederlerini dindirmek, üzüntülerini sevince dönüştürmek için gayret gösteren Türk Kızılay’ı üzerine düşen görevleri hakkıyla yerine getirmenin çabası içinde olmuştur. Bundan sonrada olmaya devam edecektir.”dedi ve şunları kaydetti.

DSC_0568

“Türk Kızılay’ının misyonu şudur; Toplumunun güç ve kaynaklarını harekete geçirerek, insan saygınlığının korunması doğrultusunda her şartta ve her zaman muhtaç ve korumasız insanlara yardım etmek ve toplumun afetlerle mücadele kapasitesini geliştirilmesini desteklemektir. Bütün toplumu kucaklayan ve bütün toplumu kucakladığı, yerel ve milletlerarası seviyede saygınlığını ve hizmet kalitesini devamlı geliştirme vizyonu ile hareket eden Türk Kızılay’ı; Türkiye’de  meydana gelmiş bütün afetlerde de, milletimizin yanında yer alarak görevini yerine getirmiştir, bundan sonra meydana gelecek tabii afetlerde de yine milletimizin yanında yer almaya devam edecektir.

“Sizlerden beklediğimiz, bu Kızılaycılık ruhuna sahip çıkmanız”

Türk Kızılay’ı Bilecik Şubesi olarak ilimize kazandırmaya çalıştığımız Kan Alma Biriminin yer sıkıntısı olmasından dolayı gerçekleşememektedir. Sayın Valimize durumumuzu arz ettik fakat bir sonuç alamadık. Kan Alma Birimi ilimize istihdam yaratacaktır. Bu yüzden çalışmalarımıza devam edeceğiz. Kızılay Bilecik Şubesi ilimizde kapalı bir şube olmaktan ziyade çalışır bir kurum haline gelmiştir; Çalışmalarımız neticesinde şubemize bir personel ve ara tahsis edilmiştir. Sizlerden beklediğimiz, bu Kızılaycılık ruhuna sahip çıkmanız ve bu hizmete omuz vererek, en yüksek yerlere taşımamızda yardımcı olmanızdır. Bu da ancak siz değerli halkımızın yardımlarıyla, her türlü destekleriyle ve bilinçli Kızılaycılıkla gerçekleşmesi mümkün olur. diyerek konuşmasını bitirdi.

Yönetim kuruluna, Selami Çınar, Turgut Sezen, Nail Özdemir, Özgür Çubukçu ve Mustafa Turhan seçildi.

DSC_0571
DSC_0580
DSC_0601

 

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r