Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
KIZILAY BİLECİK ŞUBE KURBAN VEKALETLERİ, KARADAĞ’DA KESİLDİ

KIZILAY BİLECİK ŞUBE KURBAN VEKALETLERİ, KARADAĞ’DA KESİLDİ

ABONE OL
28.09.2015 18:47
KIZILAY BİLECİK ŞUBE KURBAN VEKALETLERİ, KARADAĞ’DA KESİLDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Her yıl olduğu gibi bu yıl da kurban bereketini ihtiyaç sahipleriyle paylaşmak isteyen hayırseverler, Türk Kızılayı 2015 Yılı Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası’na yoğun ilgi gösterdi. 18 Ülkede gerçekleştdiğimiz kurban kesim faaliyetleri kapsamında onbinlerce ihtiyaç sahibi aileye ulaştık.

kızılay

Bu yıl yurtiçi ve yurtdışında olmak üzere Vekaletle Kurban Kesim Kampanyası gerçekleştiren Türk Kızılayı, kurban bereketini Balkan ülkelerine de taşıdı. Bulgaristan, Kosova, Makedonya, Sırbistan, Karadağ ve Bosna Hersek olmak üzere altı ülkede kurban kesimi yapan Türk Kızılayı, kurban etlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Vekalet sahiplerinin dini hassasiyetlerine yurtiçinde olduğu gibi yurtdışında da önem veren, kurbanlık seçimi ve kesimini İslami ve hijyenik koşullara göre yapan Türk Kızılayı, kesimlerin yapıldığı altı Balkan ülkesinde, kurban bayramı süresince ihtiyaç sahiplerine kurban etlerini ulaştırdı. Kurban etleri Türkiye’deki gibi konserve yapılarak değil, özel paketleme yöntemiyle paylaştırıldıktan sonra, zaman kaybetmeden ve soğuk zincir kırılmadan dağıtıldı.

kızılay2

Karadağ daki kesim ve dağıtım aşamalarına katılan Türk Kızılayı Bilecik Şube Başkanı Selami ÇINAR; Karadağ da 100 büyükbaş hayvandan 700 hisse kurban kestik. Vekalet sahipleri adına kesilen kurbanlar farklı şehirlerdeki ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. Vekalet sahiplerinin kurban ibadetini Allah kabul etsin. Onlar sayesinde ihtiyaç sahiplerinin yüzleri güldü.” dedi.

Karadağ Büyükelçisi Serhat Galip ekibimize göstermiş olduğu misafirperverliğinden ötürü şükranlarımızı ilettik.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r