Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
KARABIYIK: “NE UNUTMAMIZ NE DE UNUTTURMAMIZ MÜMKÜNDÜR”

KARABIYIK: “NE UNUTMAMIZ NE DE UNUTTURMAMIZ MÜMKÜNDÜR”

ABONE OL
26.02.2016 12:02
KARABIYIK: “NE UNUTMAMIZ NE DE UNUTTURMAMIZ MÜMKÜNDÜR”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Fikret Karabıyık 26 Şubat 1992 yılındaki Hocalı Katliamıyla ilgili açıklamada bulundu.

“25 Şubat’ı 26 Şubat’a bağlayan gecenin sabahı güneş; Azerbaycan’ın Hocalı kasabasına her zamankinden farklı doğmuştur. O gece Ermeni kuvvetleri, dünyanın gözü önünde küçük bir Türk kasabası olan Hocalı’da genç, çocuk, yaşlı, kadın ayrımı yapmaksızın topluca katliama girişmişlerdir., Azerbaycan devletinin yapmış olduğu resmi açıklamaya göre 106’sı kadın 83’ü çoçuk olmak üzere 613 kişi hayatını kaybetmiş, 487 kişi ağır yaralanmış, 1275 kişi rehin alınmış ve 150 kişi de kaybolmuştur” diyen Karabıyık “Unutulmamalıdır ki, zulüm asla payidar kalmayacaktır. Hocalı katliamını ne unutmamız ne de unutturmamız mümkündür.  Bu vesileyle Hocalı soykırımının 24. yıldönümünde Hocalı şehitlerini rahmet ve minnetle anıyor, Türk dünyasına başsağlığı diliyoruz.” ifadelerini kullandı. Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Fikret Karabıyık açıklamasında şunları aktardı:

 

“26 Şubat 1992 yılı insanlık tarihine kara bir leke olarak geçmiştir. 25 Şubat’ı 26 Şubat’a bağlayan gecenin sabahı güneş; Azerbaycan’ın Hocalı kasabasına her zamankinden farklı doğmuştur. O gece Ermeni kuvvetleri, dünyanın gözü önünde küçük bir Türk kasabası olan Hocalı’da genç, çocuk, yaşlı, kadın ayrımı yapmaksızın topluca katliama girişmişlerdir., Azerbaycan devletinin yapmış olduğu resmi açıklamaya göre 106’sı kadın 83’ü çoçuk olmak üzere 613 kişi hayatını kaybetmiş, 487 kişi ağır yaralanmış, 1275 kişi rehin alınmış ve 150 kişi de kaybolmuştur.

 

“Kendi yurtlarında bağımsız yaşamaktan başka bir istekleri olmayan, savunmasız yaklaşık 2500 masum canın yaşadığı Hocalı, acımasızca yakılıp, yıkılmış, dehşet verici olaylar yaşanmıştır. Bu insanlık suçu, çok değil bundan 24 yıl önce yaşanmıştır ve dünya Ermenilerin yapmış olduğu bu zulmü sadece seyretmekle yetinmiştir”

 

“Yapanlar belli, göz yumanlar belli, kamera çekimleri, fotoğraflar ortada; buna rağmen dünya hala sessizlik içinde. Katliamın sorumluları yargı önüne çıkarılmadı. Katliamın siyasi sorumluları ise kendi vicdanları ile hesaplaşmak yerine Avrupa ve Amerika’da parlamentolarda Türklerin soykırım yaptığına yönelik kararlar çıkarmaya çalışıyorlar. Hocalı’da katledilenlerin çığlıkları hala yankılanıyor ve kendine insanım diyenlerin vicdanları hala sızlıyor. Bir kez daha vurgulama ihtiyacı duyuyoruz; Türk, yok edilmeye, soykırıma uğramaya ve sessiz kalmaya mahkum bir milletin adı değildir. Türk, insanlığın, ahlakın, faziletin ve doğruluğun bütünleştiği bir milletin adıdır. Türk milleti tarihin hiçbir döneminde soykırım gibi bir insanlık suçu işlememiştir. Ancak; arkasını her döndüğünde emperyalist güçlerin güdümündeki soysuzların katliamına maruz kalmıştır. Hocalı da bunun en acı örneğidir. Unutulmamalıdır ki, zulüm asla payidar kalmayacaktır. Hocalı katliamını ne unutmamız ne de unutturmamız mümkündür.  Bu vesileyle Hocalı soykırımının 24. yıldönümünde Hocalı şehitlerini rahmet ve minnetle anıyor, Türk dünyasına başsağlığı diliyoruz.”

 

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r