Memleket Partisi Bilecik
Jandarma Teşkilatı 182 yaşında
Uğur Baklacı • 14 Haziran 2021 15:01:31 
Jandarma Teşkilatı 182 yaşında
Vali Bilal Şentürk, Jandarma Teşkilatı’nın Kuruluşunun 182. yıl dönümü dolayısıyla, 2.Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Recep Yalçınkaya, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Muzaffer Sandal ve beraberindeki teşkilat mensuplarını kabul etti.
Jandarma Teşkilatı’nın kuruluş yıldönümünü kutlayan Vali Şentürk, görevleri başında şehit olanları rahmetle, gazi ve emeklileri minnetle andığını ifade ederek, halen görevlerinde bulunan teşkilat mensuplarına da, sağlık, mutluluk ve başarılar diledi.
Jandarma Teşkilatının ülkenin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletin huzur ve güvenliğinin sağlanması için sarsılmaz bir inançla, millet ve vatan sevgisiyle görev yaptığını vurgulayan Vali Şentürk, şunları kaydetti:
”Gücünü yasalardan, desteğini aziz milletimizden alan Türk Jandarma Teşkilatımız, vatan sevgisi, iyi eğitimli personeli, modern donanımı, disiplini, kabiliyeti ve görev anlayışıyla daima takdiri hak etmiş ve aynı zamanda hukuka, adalete, insan haklarına ve demokratik değerlere her geçen gün daha da bağlılık göstererek milletimizin gönlünde özel bir yere sahip olmayı başarmıştır. Köklü geçmişinden beri yüksek ruh ve şuurla görev yapan Jandarma Teşkilatımız, suç ve suçlu ile mücadelede gösterdiği üstün başarı ile birlikte verdiği sosyo-kültürel hizmetlerle de halk ile devlet arasında önemli bir köprü görevi oluşturmuştur. 1839 yılında kurulan, gelişen güçlü yapısı, eğitim düzeyi ve teknolojik donanımıyla kıvanç duyduğumuz Jandarma Teşkilatımızın görev ve sorumluluklarını, bugün olduğu gibi gelecekte de aynı bilinçle ve kararlılıkla sürdüreceğine ve başarılarının artarak devam edeceğine inanıyorum.”

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments