Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
İSTANBUL, GÖLPAZARI ŞEHİDİ İÇİN TEK YÜREK OLDU

İSTANBUL, GÖLPAZARI ŞEHİDİ İÇİN TEK YÜREK OLDU

ABONE OL
26.01.2016 18:02
İSTANBUL, GÖLPAZARI ŞEHİDİ İÇİN TEK YÜREK OLDU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul Kartal’da bulunan bazı STK temsilcileri yakın zamanda Diyarbakır’daki Terörle mücadele sırasında şehit olan Gölpazarı damadı olan Uzm. Çav. Caner Vural için, Kartal’da bulanan İstanbul Gölpazar’lılar Derneğine bir taziye ziyaretinde bulundular.

Kartal Cevizlide bulunan Dernek merkezine yapılan ziyaret sırasında Kur’an tilavetinden sonra katılan STK temsilcileri bir konuşma gerçekleştirdiler. Genel olarak kardeşlik ve toplumsal barışın vurgulandığı taziyede şehit ailesinin acısı da yürekten paylaşıldı.

ARISOY:”Bu toplantı kardeşlik ve toplumsal barışımızın göstergesidir”

Taziye organizasyonun ev sahipliğini Gölpazarlılar Derneği Genel sekreteri Erkan Arısoy gerçekleştirdi. Arısoy taziyede yaptığı duygusal konuşmasında ” Bugün burada bir genç kardeşimizin şahadeti dolayısıyla olması elbette ki insan olarak bizleri derinden üzüyor. Ancak bu üzüntümüzü büyük ölçüde dindiren bir olay var ki o da, bu gün siz çok değerli yurdun dört bir yanını temsilen tek amaçları kardeşlik ve toplumsal barış olan ağabeylerimizin büyüklerimizin bize taziye ziyaretlerinde bulunuyor olmasıdır. Bu gün bu toplantı gösteriyor ki bizim kardeşliğimiz üzerine tuzak ve hesaplar yapanların tuzakları ve hesapları kendi başlarına geçecektir ve o emelleri Allah’ın izniyle boşa çıkacaktır.”ifadelerine yer verdi.

KARAKAYA: “TOPLUMSAL BARIŞI SAĞLAMAK İÇİN HERKES  ELİNDEN GELENİ YAPMALIDIR”

Taziye ziyaretine katılan İBB. Meclis Üyesi Hüseyin Karakaya “Aslında bugün gerçekleştirdiğimiz taziye ziyareti özü açısından baktığımızda başta şehidin ailesi olmak üzere hepimizin içini acıtıyor. Nihayetinde Devletin bekası için genç yaşta hayatını kaybeden bir genç söz konusu. Fakat şunu da unutmayalım. Şehitler Allah’ın yüce kuranda belirttiği gibi onlara ölü demeyiniz, onlar ölü değillerdir. Onları siz görmezsiniz diye nitelendirilir. Ancak burada bulunmamızın çok önemli bir tarafı daha var. Bizlerin bir araya gelerek burada bulunmamızı sağlayan arkadaşlar gerçekten çok önemli bir şey gerçekleştirmeye vesile oldular. Bizler toplumsal barış ve kardeşliğin tesisi için buradayız. Herkesin bu manada elinden geleni yapması lazım. Toplumsal barış ve kardeşlik için artık daha fazlasını yapmamız gerekiyor. Bu manada tekrar tüm ülkenin, şehidin ailesinin ve tüm sevenlerinin yanı sıra burada bulunan siz değerli hemşerilerimin başı sağ olsun” dedi.

ŞAHİN:”TOPLANMA FİKRİNİ DOĞULU BİR KARDEŞİMİZ ORTAYA ATTI”

Daha sonra söz alan Yörük Türkmenler Derneği Başkanı Faruk Şahin ” Şehit olan askerimiz ile ilgili konuşurken,  Müslüm İnan kardeşimiz böyle bir fikir attı ortaya. Kartal’da bulunan Derneklere çağrıda bulunalım. Hep birlikte kalabalık bir heyetle toplanıp Gölpazarlılar Derneğine bir taziye ziyareti gerçekleştirelim dediğinde çok güzel ve olumlu olmasının yanı sıra Doğulu bir kardeşimizin böyle bir fikri ortaya atmış olması bizleri ayrıca çok daha heyecanlandırdı. Bu girişim gerçekten güzel olmuştur. Toplumsal kardeşlik ve barış için güzel bir girişim olmuştur. Sizlerde iştirak ettiğiniz için çok teşekkür ederim.” Dedi

KONTUK“Bugün toplumumuzun daha çok kardeşliğe ve barışa, huzura ihtiyacı var”

Daha sonra söz alan GÜNYAD Başkanı Şükrü Kontuk ” Bu gün toplumumuzun daha çok kardeşliğe ve barışa, huzura ihtiyacı var. Hepimiz bir elden bu barış ve huzur ortamının sağlanması için elimizden geleni yapmamız lazım. Bunun içinde illaki Devlet ya da Hükümetten bir girişim beklemek de yanlış olur. Bizler de birey olarak ya da STK’lar olarak bu kardeşlik ve barış için elimizden geleni yapmamız lazım. Bu gün burada olmamız da dilerim bunu için devamının gelmesi açısından güzel bir girişim olacaktır. Hepinize ve bu organizasyonu gerçekleştirenlere de çok teşekkür ederim ”dedi.

ÇARK “ALLAH KARDEŞLİĞİMİZİ BOZMAYA ÇALIŞANLARA FIRSAT VERMESİN”

Gönül Pervaneleri Derneği Başkanı Hacı Çark ‘ta yaptığı kısa konuşmasında toplumun barışı ve huzuru üzerine bir konuşma gerçekleştirdi. Verilen yitirilen canların ve şehitlerin dilerim ki şimdi cennete en güzel yerlerdedirler. Allah onların yüzü suyu hürmetine bizim kardeşliğimizi bozmaya çalışanlara fırsat vermesin, dedi.

Aygad Başkanı Aytekin Yaşar taziye ziyaretinde yaptığı konuşmasında kardeşlik ve barışın ne kadar önemli olduğunu, bu gün kardeşliğe ve toplumun huzuruna daha çok ihtiyacımızın olduğuna vurgu yaptı. Ayrıca ” birlikteliğimizi bu şekilde sağlam ve güçlü tutarsak, safları sık tutarsak bizim üzerimize yapılan hiç bir hesap Allah’ın izniyle tutmayacaktır. Kazanan yine kardeşlik ve barış olacaktır ”dedi.

Daha sonra söz alan diğer STK. Temsilcileri de birer konuşma gerçekleştirdi. Herkesin ortak düşüncesi huzur ve kardeşlik için daha fazla çalışmamız gerektiği üzerine idi.

İNAN” Tanışıklık olursa ön yargılar bitecektir”

Son olarak söz alan Yeni Söz Gazetesi imtiyaz sahibi Müslüm İnan ” Öncelikle şunu belirtmeliyim ki, bir gencin vefatı elbette başta ailesi olmak üzere herkesin içini acıtır. Dilerim ki hiç bir coğrafyada özelliklede mazlum coğrafyalarda hiç bir kimse öldürülmez hiç bir kimse genç yaşta ailesinden koparılmaz. Bizler bu fikri ortaya atarken elbette ki düşüncemiz Gölpazarlılar Derneğine bir taziyede bulunup acılarını paylaşmak idi. Ancak şunu da dile getirmek istedik. Madem büyük bir aileyiz, Madem kendimize has sosyal iletişim adına örf ve adetlerimiz var, o halde neden bu güzel hasletleri Metropollerde de gerçekleştirmiyoruz. İnsanlar, yöreler, Bölgeler arasında iletişimi sağlayıp kenetlenmeyi de büyütmüyoruz. O halde bu bir ilk olmalıydı. En büyük dileğim bundan sonra bu hareketin daha da büyümesi. Artık Mutluluklarımızda, sevinçlerimizde hüzünlerimizde taziyelerimizde hep birlikte olalım. Eskiden bunu bireyler yapıyordu. Urda da lütfen artık STK’lar öncülük etsin ve insanlar arasında sıcak samimi dostluklar kurulsun. İletişim olsun, paylaşım olsun. Tanışıklık olursa ön yargılar bitecektir. Kardeşlik ve insanlık kazanacaktır.

“HER ŞEYİ DEVLETTEN BEKLEMEYİ BIRAKMALIYIZ”

Herkes oturduğu yerden bilgisayarların başında ha bire dostluk mesajı ve kardeşlik mesajı söyleyip duruyor. Oturduğumuz yerden bu mesajları vermek yerine böyle organizasyonlarla bir araya gelip sıcak samimi ortamlar oluşturularak kardeşlik tesis edilmelidir.

Her şeyi Devletten bekleme mantığı ne yazık ki kardeşliğin toplumsal barışın ve huzurun tesisi noktasında da bekliyoruz.

Artık her şeyi devletten beklemek yerine kendimiz taşın altına elimizi koymalı ve toplumsal barışı ve huzuru sağlamalıyız. Çocuklarımızın, huzur bekleyen mutlu bir hayat bekleyen tüm mazlum çocukların bize ihtiyacı var. Diyerek sözlerini tamamladı.

Gerçekleştirilen taziye organizasyonuna sosyal medya üzerinden haberdar olan Birçok STK. Temsilcileri zamanın kısıtlı olmasından dolayı katılmadıklarını ve üzüntülerini dile getirip taziye mesajlarını orada bulunan katılımcılar üzerinden ilettiler.

Ayrıca Umre ziyaretinde olup katılamayan İBB. Ak Parti Grup Başkan vekili Ebubekir Taşyürek “Şu anda Mekke-i Mükerreme’den tüm dostlara ve orada bulunan kardeşlere selam ve dualarımızı yolluyorum ve taziye dileklerimi sunuyorum ”şeklinde mesajlarını ilettiler

Ayrıca şehir dışında olması dolayısıyla katılamayan Ak Parti Kartal Belediye Meclis Üyesi Mimar Yunus Fırat Aydın “bu güzel girişimden dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum. Şehit olan kardeşimize de Allahtan rahmet ailesine ve sevenlerine, hemşerilerime sabırlar diliyorum. Katılamadığım için çok üzgünüm. Allah hepinizden razı olsun ”şeklinde bir mesaj gönderdi.

Taziyeye İBB. Meclis Üyesi ve Ulaşım Trafik Komisyonu Başkan vekili Hüseyin Karakaya, İstanbul Güney Doğu ve Doğu Kültürleri Yaşatma Derneği Başkanı Şükrü Kontuk ve yönetim kurulu üyeleri, İstanbul Yörük Türkmenler Derneği Başkanı Faruk Şahin ve yönetim Kurulu üyeleri, Kızılay Derneği Soğanlık Şubesi Başkanı Murat ÇalışGönül Pervaneleri Derneği Başkanı Hacı Çark ve yönetim kurulu üyeleri, Çalışanları Destekleme Derneği yönetim kurulu ve üyeleri Sevgi Durhan Ayten Parlar ve Sebahat Keskin, AYGAD Başkanı Aytekin Yaşar, Atalar Mahallesi Başkanı Erhan Gülmüş, Görüş Haber Gazetesi Haber koordinatörü Alaattin Böke, Yeni söz Gazetesi imtiyaz Sahibi Müslüm İnan, Ak Parti Kartal İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Bayezid, Yörük Türkmen Derneği Kadın Kolları yönetiminden Ayşenur Çakır, Filiz Çolak Sezen, Gölpazarlarılar Dernek Yönetim Kurulu Hüseyin Özer, Mehmet Emin Tunur, Cem İlter, Cüneyt Özcan veGökçeler Köyü Dernek Başkanı Hüseyin Özer ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.


Kaynak: Bilecik11

 

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r