İNÖNÜ SAVAŞLARI BOZÜYÜK ŞEHİTLİĞİ’NDE HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR | Bilecik HaberBilecik Haber

25 Eylül 2022 - 13:26

İNÖNÜ SAVAŞLARI BOZÜYÜK ŞEHİTLİĞİ’NDE HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR

İNÖNÜ SAVAŞLARI BOZÜYÜK ŞEHİTLİĞİ’NDE HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR
Son Güncelleme :

30 Mart 2022 - 16:51

3 okunma
Memleket Partisi Bilecik

2. İnönü Zaferi’nin101. yıl dönümü nedeniyle Bozüyük İnönü Savaşları Şehitliği’nde yapılacak anma töreni için hazırlıklar sürüyor.

Bozüyük Belediyesi ekipleri tarafından Akpınar Mahallesi’nde bulunan, İstiklâl Savaşı’nın Metristepe-İnönü istikametinde gelişen ve tarihimizde İnönü Savaşları olarak bilinen savaşların geçtiği bölgede yer alan Şehitlik içerisinde genel temizlik çalışması yapıldı. Çalışmalar kapsamında yürüyüş yolları ve Şehitliklikler süpürülerek temizlendi. Ayrıca Şehitliğin duvarları boyanarak daha bakımlı hale getirildi.

1 Nisan 2022 Cuma günü yapılacak Anma Törenleri ilk olarak saat 10:30’da Metristepe Zafer Anıtı’nda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması, saygı atışı ve Şeref Defterinin imzalanması ile başlayacak.

Ardından Bozüyük İnönü Savaşları Şehitliği’nde devam edecek Anma Programı’nda anıta protokol tarafından çelenkler sunularak saygı duruşunda bulunulacak, İstiklal Marşımız okunacak ve saygı atışı yapılacak.

Programın devamında öğrenciler tarafından okunacak şiirler ile protokol üyeleri tarafından yapılacak konuşmalar yer alırken Kur’an-ı Kerim Tilaveti yapılarak Şehitlerimiz için dua edilecek. Anma programı Şehitlik Defteri’nin imzalanması ve Şehitlik ziyareti ile sona erecek.

YORUM YAP

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments