Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
HURDA MALZEMELER OEDAŞ’TA YUVAYA DÖNÜŞTÜ

HURDA MALZEMELER OEDAŞ’TA YUVAYA DÖNÜŞTÜ

ABONE OL
07.04.2022 12:39
HURDA MALZEMELER OEDAŞ’TA YUVAYA DÖNÜŞTÜ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Can Dostlar projesi ile sokak hayvanlarının mama ve tedavi ihtiyaçlarının karşılanmasına destek olan OEDAŞ, proje kapsamında bu kez de depolarındaki hurda malzemeleri barınağa dönüştürdü. il müdürlüklerinin önüne yerleştirilen barınakların, geliştirilen iş birlikleri ile OEDAŞ’ın hizmet verdiği beş şehrin farklı noktalarına da yerleştirilmesi hedefleniyor.

Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak illerinin elektrik dağıtım hizmetini sağlayan Osmangazi Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (OEDAŞ), sokak hayvanlarına yönelik projelerine aralıksız devam ediyor. 2021 yılında başlattığı “Can Dostlar” projesi ile sokak hayvanlarının mama ve tedavi ihtiyaçlarının karşılanmasına destek olan OEDAŞ, Dünya Sokak Hayvanları Günü dolayısıyla anlamlı bir çalışmaya daha imza atarak, depolarında bulunan hurda malzemeleri barınağa dönüştürdü.

“GÜVENLİ VE SAĞLIKLI YAŞAMALARINI HEDEFLİYORUZ”

Sokak hayvanlarının koşullarına dikkat çeken OEDAŞ Direktörü Muzaffer Yalçın, “Çoğu zaman yanıbaşından yürüyüp gittiğimiz, bazen başını okşadığımız veya mama verdiğimiz sokak hayvanları aslında son derece zorlu şartlarda yaşamlarını sürdürüyor, hava koşullarından araç trafiğine kadar pek çok risk ile karşı karşıya kalıyorlar. OEDAŞ olarak ‘dostumuz’ kabul ettiğimiz sokak hayvanlarına bir nebze olsun katkıda bulunmak, hayatlarını daha güvenli ve sağlıklı geçirmelerini sağlamak için çeşitli projeler yürütüyoruz. Depolarımızdaki hurda malzemelerden yaptığımız barınaklar ile de sokak hayvanları için daha elverişli bir ortam sağlamayı hedefledik. İlk etapta bu barınakları beş ildeki müdürlüklerimizin önüne yerleştirerek, içlerine mama ve su koyduk. Barınakların sayısını artırmak ve şehrin farklı yerlerine de yerleştirmek üzere iş birlikleri geliştirmekten mutluluk duyarız” dedi.

“BARINAK FİKRİ ÇALIŞANLARIMIZDAN ÇIKTI”

Hurdaları barınağa dönüştürme fikrinin çalışanlardan geldiğini söyleyen Yalçın şunları söyledi; “Hizmet verdiğimiz illerin elektrik arzını sağlamanın yanı sıra bulunduğumuz bölgeye değer katmayı, sosyal ihtiyaçları gözetmeyi ilke ediniyor, bu yaklaşımı kurum kültürümüzün en değerli parçalarından biri olarak kabul ediyoruz. Bu süreçte en büyük katkıyı ise çalışanlarımızdan alıyoruz. Hurdaları barınağa dönüştürme fikri de çalışanlarımızdan çıktı, biz de memnuniyetle hayata geçirdik. Çalışanlarımıza gösterdikleri duyarlılıktan dolayı bir kez daha teşekkür ediyor, önümüzdeki süreçte de bölgemize değer katan, topluma ve doğaya dokunan projelerimize devam edeceğimizi paylaşmak istiyorum.

 

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r