Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
HALİL ELDEMİR: “EŞİT KOŞULLARDA HİZMET SAĞLAMAK, TEMEL HEDEFLERİMİZDENDİR..”
  • Bilecik Haber
  • Bilecik
  • HALİL ELDEMİR: “EŞİT KOŞULLARDA HİZMET SAĞLAMAK, TEMEL HEDEFLERİMİZDENDİR..”

HALİL ELDEMİR: “EŞİT KOŞULLARDA HİZMET SAĞLAMAK, TEMEL HEDEFLERİMİZDENDİR..”

ABONE OL
14.03.2016 20:14
HALİL ELDEMİR: “EŞİT KOŞULLARDA HİZMET SAĞLAMAK, TEMEL HEDEFLERİMİZDENDİR..”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sosyal devlet anlayışının en önemli unsurlarından birisi; sağlık hizmetlerinin gereği gibi yerine getirilmesidir. İnsan sağlığının korunması, mevcut sağlık sorunlarının giderilmesi, tüm insanlığın ve toplumun en önemli hedefidir. Sağlıklı hayat, insanların vazgeçemeyeceği temel bir haktır. Bu nedenle hekimlik mesleği önemini hiç bir zaman kaybetmemiş, kutsal bir meslek olarak kabul görmüştür. Etkin ve kaliteli bir sağlık sistemi, nitelikli bir toplumun en önemli şartıdır.

Günümüzde ülkelerin gelişmişlik düzeyinin en temel göstergelerinden biri de, sağlık hizmetlerinde ulaşılan noktadır. Cumhuriyetin ilanından sonra ülkemizde sağlık eğitiminin ve hizmetlerinin yaygınlaştırılması yolunda önemli gelişmeler yaşanmıştır. Tıp alanında yaşanan olumlu gelişmelerle birlikte, bazı sorunların olduğu da bir gerçektir. Sağlık hizmetlerine yönelik yatırımları arttırarak, sağlık hizmetleri kalitesini yükseltmek, sağlık çalışanlarının sosyal haklarını daha da ileriye götürmek ve bütün vatandaşlarımızın eşit koşullarda hizmetlerden yararlanmalarını sağlamak, Ak Parti Hükümeti olarak temel hedeflerimizdendir.

Bu noktaya erişmek için fiziki şartların yanı sıra; sağlık çalışanlarına da büyük görevler düşmektedir, Nitelikli, iyi eğitimli, en iyi hizmet koşullarında hizmet üreten, üretilen hizmetten memnun olan ve yarınlarına umutla bakan sağlık çalışanlarımızı görmek, geleceğe umutla bakan sağlıklı toplumların oluşumuna da katkı sağlar.

Sağlık personeli, ülkemizde çok zor şartlar altında çalışmalarına rağmen, kutsal bir mesleğe gönül vermiş, halkımıza daha sağlıklı ve uzun bir yaşam sağlama mücadelesi içindedirler. Sağlığımızı emanet ettiğimiz Türk hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın bu hizmet kervanında özveri ve inançla meslek onuruna yakışır bir şekilde hizmet üretmeye devam edeceklerine inancım sonsuzdur.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm sağlık çalışanlarımızın 14 MART TIP BAYRAMI’nı en samimi duygularla kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum. Selamlarımla.

 

     Halil ELDEMİR
Bilecik Milletvekili

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r