Memleket Partisi Bilecik
HACI ADAYLARINA YÖNELİK EĞİTİM SEMİNERLERİ BAŞLADI
Ali Osman Çelikal • 24 Mayıs 2022 13:31:29 
HACI ADAYLARINA YÖNELİK EĞİTİM SEMİNERLERİ BAŞLADI

Bilecik İl Müftülüğü 2022 yılında hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklara gidecek hacı adaylarına yönelik seminer düzenledi.

Diyanet İşleri Başkanlığı 2022 Yılı Hac Organizasyonu veya özel şirketlerle hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklara gitmeye hazırlanan hacı adaylarına yönelik eğitim seminerleri başladı.

Bu kapsamda Bilecik Müftülüğü, kutsal topraklara gidecek hacı adaylarına yönelik seminer düzenledi.

Şerifpaşa Camiinde düzenlenen seminerin açış konuşmasını yapan İl Müftüsü Ali Erhun, hacı adaylarını tebrik ederek, “Pandemi nedeniyle iki yıl aradan sonra mübarek beldelere gitmek siz değerli kardeşlerime nasip olacak inşallah. Birçok kişi hasretle beklerken kurada siz çıktınız, buna çok şükretmeli ve daha şimdiden maddi manevi hazırlıklara başlamalısınız. Sizlere Hac süresi boyunca sabrı tavsiye ediyorum. Sizin, hacı adaylarımıza karşı göstereceğiniz sabrınız ve samimiyetiniz en büyük azığınız olacaktır. Sabır varsa sizin için de hacı adaylarımız için de hac ibadeti kolaylaşacaktır. Hac sabırdır ve sabır olmadan oradaki organizasyonun başarılı olması mümkün değildir” dedi.

         

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments