Güzelliklerinin Saymakla Bitmediği Yer Bilecik | Bilecik HaberBilecik Haber

3 Ekim 2022 - 10:35

Güzelliklerinin Saymakla Bitmediği Yer Bilecik

Güzelliklerinin Saymakla Bitmediği Yer Bilecik
Son Güncelleme :

20 Ocak 2021 - 10:37

5 okunma
Memleket Partisi Bilecik

Vali Bilal Şentürk, Pazaryeri Küçükelmalı Tabiat Parkında incelemede bulundu.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünce, örnek proje alanı olarak belirlenen ve 2018 yılında altyapı, mimari ve peyzaj işleri yapım çalışmalarına başlanan Küçükelmalı Tabiat Parkında incelemede bulunarak, ilgililerden bilgi aldı.

Güzelliklerinin saymakla bitirilemediği Bilecik’te 35’e yakın göletin bulunduğunu anımsatan Vali Şentürk, şunları kaydetti:

”Göletler içerisinde turizm açısından potansiyeli yüksek olanlardan bir tanesi de Küçükelmalı göleti. DKMP Genel Müdürlüğümüzün önemli bir yatırımı oldu. Proje itibariyle her türlü ihtiyacı görebilecek doğanın içerisinde aynı zamanda su sporlarının da icra edilebileceği, su, orman ve doğayı birleştiren sadece ulusal değil uluslararası arenada hizmet verebilecek standartta mesire yeri oluşturuldu. 9 milyon liralık yatırımla Bilecik’in gözde sayfiye yeri olma yolunda. Kamp ve karavan alanları, piknik yerleri ve kamelyalar, kır lokantası, kuş gözlem evi, su sporları, tekne barınağı, su ve doğada aranan her güzellik birarada. Tabii burada temel amacımız, doğal güzelliği kullanacağız. Gelecek kuşaklara devredeceğiz ama tüketmeyeceğiz, kirletmeyeceğiz. Güzelliğini insanların istifadesine sunacağız. İşletmecilik konusunda Pazaryeri Belediyemiz gönüllü, profesyonel bir ekiple hazırlanıyor.” dedi.

2021 yılında açılışı planlanan Küçükelmalı Tabiat Parkında, kır lokantası, mescit, yöresel ürün satış yeri, yaban hayatı gözlem kulesi, su sporları, iskele, yürüyüş yolları, çocuk oyun alanı, etkinlik alanı, kamelyalar, pergolalar ve oto park alanları bulunuyor.

İncelemelere Pazaryeri Kaymakamı Berker Çırak, Belediye Başkanı Zekiye Tekin, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Ayhan, eşlik etti.

YORUM YAP

1 Yorum
Önce Eski Yorumlar
Önce Yeni Yorumlar Beğenilen Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Turko
1 yıl önce

Bolu gibi otel kamp merkezi olması lazim