Memleket Partisi Bilecik
Günde 4 ton odun işlenip satılıyor
Uğur Baklacı • 10 Şubat 2021 13:22:22 
Günde 4 ton odun işlenip satılıyor

Bilecik’te Kayıboyu Camii’nin bütün eksikleri ve ihtiyaçları, bina zemininde açılan marangozhanenin işletilmesi sonucu sağlanan gelirle tamamlanmaya çalışılıyor.

Kayıboyu Cami Yaptırma Yaşatma ve Kültür Derneği Başkanı aynı zamanda caminin bulunduğu Hürriyet Mahallesi Muhtarı Ehliman Bozkurt’un öncülüğünde gönüllülük esasına göre hayırseverlerin bağışladığı tomruk ve keresteden sağlanan gelirle caminin eksikleri tamamlanmaya çalışılıyor.

Orman Bölge Müdürlüğünden ve köylülerden envantere kayıtlı hibe tomruk alıp işlediklerini anlatan marangoz Hasan Erdoğan, “15 yıldır işleyen bir atölye. Tomruk ve keresteden gelir sağlıyoruz. Tüm gelirini camiye aktardık ve halen de aktarıyoruz. Caminin yapımında hayırsever desteği çok az. En büyük gelir kaynağımız işlediğimiz keresteler oldu. Halen caminin tüm giderlerinin marangozhaneden kazanılan parayla karşılanıyor. Gelen odunlar 15 yıldır burada işliyoruz. Vatandaşlarımıza satıyoruz. Günde 3-4 ton odun kesiyoruz. Geçen sene satışlar daha iyiydi, ama su sene fazla talep yok. Geçen yıl da bu yıl gibi odunun tonunu 500 liradan satıyoruz. Nakliye isteyenler buradaki traktörümüz ile ücretsiz bir de nakliye yapabiliyoruz” dedi.

2 Yorum
Önce Eski Yorumlar
Önce Yeni Yorumlar Beğenilen Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Hak Adalet Yok
1 yıl önce

Ticaret haneye döndermişler cemaatlerle işbiligi yapıp burayı kamu ve halk yararına ordan uzaklastırmalı ticarethane deil orası burayı diyanet görmüyormu acaba oturdugu yerden bi kalsınlar

Last edited 1 yıl önce by Hak Adalet Yok
Alparslan
1 yıl önce
Şu kullanıcıya cevap verdi:  Hak Adalet Yok

Bilip bilmeden konuşma orasının cemaatlerle hiçbir alakası yok