Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
Gıda güvenliğini sağlanamayacağı gerekçesi ile faaliyetlerine son verildi
 • Bilecik Haber
 • Bilecik
 • Gıda güvenliğini sağlanamayacağı gerekçesi ile faaliyetlerine son verildi

Gıda güvenliğini sağlanamayacağı gerekçesi ile faaliyetlerine son verildi

ABONE OL
11.01.2016 12:00
Gıda güvenliğini sağlanamayacağı gerekçesi ile faaliyetlerine son verildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından ilimiz genelinde faaliyet gösteren mezbahaların denetimi yapıldı.
bilecik haberleri

İnşası devam eden Pazaryeri Belediyesi mezbahasına yapılan incelemeye İl Müdürü Hacı Dursun Yıldız, Pazaryeri Kaymakamı İbrahim Özdel, Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, İl Müdür Yardımcısı Erkal Gedikli, Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Devrim Toraman ile İlçe Müdürü Necmettin Yoldaş katıldı.

İl Müdürü Yıldız yapılan incelemelerde “Pazaryeri Belediyesi verilen süre içerisinde tesisini yenilemiş ve büyük bir ilerleme sağlamış, bu mezbaha ile Bozüyük Gürcanlar mezbahası modernizasyonunu büyük ölçüde tamamlandığı tespit edildi.

Yapılan denetimler sonucunda ilimizde faaliyet gösteren Bozüyük, Gölpazarı, Osmaneli, Söğüt Belediye Mezbahaları ile Yenipazar’daki Çelikoğlu Mezbahası ve Bozüyük Mersu Su Ürünleri İşletme Tesisleri modernizasyon çerçevesinde verilen modernizasyon planlarında, taahhüt edilen süreler içerisinde plan ve faaliyetlere uyulmadığı, 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanununun “Gıda İşletmelerinin Kayıt ve Onay İşlemlerine Dair Yönetmelik” hükümleri gereğince teknik, altyapı, hijyenik şartlara uygun modernizasyon yapılmadığı, azami hijyen sağlayacak tedbirler açısından ilerlemeler kaydedilmediği, gıda güvenliğinin sağlanamayacağı gerekçeleri ile faaliyetlerine son verilmiştir. Taahhütlerini yerine getirip müracaat ettiklerinde inceleme sonrası tekrar açılabileceklerdir. Erşan Et Mezbahası da ruhsat ve onaylı olarak faaliyetine devam etmektedir. Hayvan sahipleri mutlaka hayvanlarını ilimizde şartları yerine getiren bu üç mezbahada kestirmeleri gerekmektedir. Kaçak kesimlere karşı askeri ve kolluk kuvvetlerimizle birlikte mücadele edilecek olup; cezai müeyyidesinin çok ağır olduğunu, ayrıca hayvan sahipleri, kesilen, satılan yada ölen hayvanları İl ve İlçe Müdürlüklerimize bildirerek TÜRKVET kayıt sisteminden düşürmelidirler. İlimizin ihtiyacını giderecek olması nedeniyle bu üç mezbaha sahiplerine ve Pazaryeri Belediye Başkanı Muzaffer YALÇIN Beye şahsım ve Bilecik adına teşekkür ediyorum.” dedi.

bilecik haberleribilecik haberleri

bilecik haberleri

bilecik haberleri

bilecik haberleri

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (3)
 • Konuk

  Sen gir bakalım gire bilecek misin

 • Konuk

  Onlar ağa ya oyüzden

 • MİSAFİR

  DENETLEMEYE GİDİYORLAR İYİ GÜZELDE NEDEN BONE GALOŞ KULLANILMADAN KESİM YAPILAN YERE KADAR GİRİLİYOR


HIZLI YORUM YAP

300x250r