Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
GENÇLİK MERKEZİ’NDEN YENİ BİR NEFES PROJESİ

GENÇLİK MERKEZİ’NDEN YENİ BİR NEFES PROJESİ

ABONE OL
15.02.2016 13:50
GENÇLİK MERKEZİ’NDEN YENİ BİR NEFES PROJESİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gençlik Ve Spor Bakanlığınca düzenlenen Yeni Bir Nefes Projesi kapsamında Bilecik Gençlik Merkezi tarafından Osmanlı Devletinin 34. Padişahı II. Abdülhamit Han’ı anma, Bilecik ili sınırları içinde yaptırmış olduğu eserleri yerinde görmeleri, II. Abdülhamit Han’ı anlamaları ve gençlerin tarihine sahip çıkmaları amacıyla Bilecik İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin katılımıyla program gerçekleştirildi.

bilecik haberleri
Program ilk olarak Bilecik Şeyh Edebali türbesi ve Orhan Gazi Camii, Saat Kulesi Belediye binası ziyaret edildi. Akabinde Söğüt ilçesine bağlı olan Küre beldesinde yer alan Dursun Fakih Hz. Türbesi ziyaret edildi. Daha sonra söğüt ilçe merkezine geçilerek II. Abdülhamid Han’ın bizzat yaptırmış olduğu ve Restore ettirmiş olduğu eserler gezildi. Söğütte sırasıyla Kuyulu Mescit, Çelebi Mehmet Camii, Hamidiye Camii Daruleytam Binası, Hamidiye İdadisi ve Ertuğrulgazi Türbesi ziyaret edilerek Gençlere Milli ve Manevi değerler kazandırılarak Tarihimiz hakkında bilgi sahibi olmaları sağlandı.
Program Bilecik Gençlik Merkezi Liderleri; Emrah Kotan, Tayfun Köşşekoğlu ve Bilecik İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Sabri Turhan’ın eşliğinde imam hatip lisesi öğrencilerinin de katılımıyla gerçekleştirildi.
bilecik haberleribilecik haberleribilecik haberleribilecik haberleribilecik haberleribilecik haberleribilecik haberleribilecik haberleribilecik haberleribilecik haberleri

 

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r