Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRÜ, BASINLA TANIŞMA TOPLANTISI DÜZENLEDİ
  • Bilecik Haber
  • Bilecik
  • GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRÜ, BASINLA TANIŞMA TOPLANTISI DÜZENLEDİ

GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRÜ, BASINLA TANIŞMA TOPLANTISI DÜZENLEDİ

ABONE OL
26.11.2015 12:54
GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRÜ, BASINLA TANIŞMA TOPLANTISI DÜZENLEDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Aslan Yıldız, basın mensuplarıyla düzenlediği tanışma toplantısında spor hizmetleri, Gençlik Merkezleri, spor tesisleri ve yatırımlar hakkında bilgi verdi.

a

Görevine yeni atanan Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Aslan YilDIZ basına yönelik tanışma toplantısı düzenledi. Gerçekleşen toplantıya basın temsilcileri katıldı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün teşkilat yapısı, gençlere ve spora olan hizmetler, İl ve İlçelerde faaliyet gösteren tesislerin durumu , Bilecik gençliği üzerinde önemli bir rolü olan Gençlik Merkezleri ve 2015 yılı içerisinde Bilecik için hedeflenen Gençlik ve Spor yatırımları hakkında bilgi verildi. Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü olarak 108 personel ile Bilecik’e hizmet verildiğini açıklayan Müdür Yıldız, “Bakanlığımızın bizlere verdiği destekler ve 2016 yılı için düşündüğümüz projelerin hayata geçmesi ile bu sayıyı arttırarak ilimize gençlik ve spor faaliyetleri anlamında en kaliteli hizmeti sunmak istiyoruz. Bu prensip doğrultusunda çalışmalarımıza zaman ve mesai kavramı gözetmeksizin devam etmekteyiz. Amaçlarımız arasında en önemli hedefimiz Bilecik ilimizi bir spor şehri haline getirmektir. Çalışmalarımıza, sadece İlimizde bulunan sporcular ile değil, en tabana inerek ilçe, kasaba ve köylerimizde bulunan yetenekleri keşfedilmemiş çocuklarımızı bularak onları spora kazandırarak ve sporda kaliteyi arttırarak devam etmek arzusundayız” dedi.

haber228

TOPLAM 12 bin 187 SPORCU VAR

2015 yılı itibari ile sayısal değerlerle Bilecik’te sporu özetleyen il Müdürü YilDIZ,“2015 yılı içerisinde faaliyet gösterdiğimiz branş sayımız 36 olup, Branşlara göre Milli Sporcu sayımız ise; Taekwondo, Güreş, Vücut Geliştirme, Dart, İşitme Engelliler, Karate branşlarında toplam 13 tür.

2015 yılı Ulusal Sportif Etkinlikleri olarak;
=>Basketbol Genç Kız-Erkek Okul Sporları Grup Müsabakası,
=> İller Arası Karate Şampiyonası,
=> Badminton Yıldız Kız-Erkek Okul Sporları Grup Müsabakası,
=> İşitme Engelliler Kulüpler Basketbol Müsabakası,
=> U16 Türkiye Şampiyonası 1.Kademe Futbol Müsabakası,
=> U13 Türkiye Şampiyonası 1. Kademe Futbol Müsabakası düzenlenmiştir.
GENÇLİK MERKEZİ YAKIN ZAMANDA TESLİM EDİLECEK
2015 yılı kulüp sayımız ise il ve ilçelerimizde toplam 45’tir. 2015 Yılında il Spor Merkezlerine branş bazında toplamda 3.122 sporcu kayıt olmuştur. il Spor Merkezleri Bedensel Engelliler de ise branş bazında toplam 36 sporcu kayıt olmuştur.

haber228

Müdür YilDIZ, Bilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğümüze bağlı Bilecik Gençlik Merkezinin yakın zamanda teslim edileceğini Ayrıca Pazaryeri ilçemizde de bir gençlik merkezi çalışmasının olduğunu Bozüyük, Osmaneli ve Söğüt ilçelerimizde de gençlerimize hizmet edecek bir gençlik merkezi kazandırmayı hedeflediklerini belirtti.

il Müdürü YilDIZ, “Bu merkezlerimiz gençlerin sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler çerçevesinde serbest zamanlarını ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda değerlendirmelerine fırsat vererek topluma aktif vatandaşlar olarak katılmalarını sağlamak ve gençleri zararlı alışkanlıklardan korumayı amaç edinmektedir. Gençlik Merkezlerimizde yönetim ile gençler arasında koordinasyonu saglayan, onları yönlendiren, gençlerin kötü alışkanlıklara yönelmesini önleyerek aşağıda belirttiğimiz Gençlik Merkezi faaliyetlerine katılmalarını sağlayan 8 tane Gençlik Liderimiz bulunmaktadır” şeklinde konuştu.
haber228

GENÇLİK MERKEZİ’NİN 2015 YILI FAALİYETLERİ

Gençlik Merkezimizde açılan kurslardan bahseden YilDIZ, 2015 Yılı itibariyle Bilecik Gençlik Merkezinde açılan kurslar şunlardır: Ney, Ebru, Gitar, Keman, Resim,Bateri, Satranç, Tiyatro, Bağlama, Bilgisayar, Osmanlıca, Diksiyon, Ingilizce, Almanca, Halk Oyunları, Ritim Perküsyon, Kur’an-ı Kerim okuma kursu, İşaret Dili, Arapça’ dır diye belirtti.

GENÇLİK MERKEZLERİNDE AÇILAN KURSLAR
Bilecik Gençlik Merkezi olarak gerçekleştirilen diğer faaliyetlerimizden bahseden YilDIZ;
*Gençlik Merkezi tanıtımları için okullarda ve şehir merkezinde stant çalışmaları yapıldı.
*Ecdada Mektup yarışması, Gençlik Kampları, Şehirler ve Kültürler-Yörelerimizprojeleri kapsamında il merkezinde, okullarda ve ilçelerde stant ve tanıtım çalışmaları yapıldı.
“Gençlik Merkezinde 300 gencin katılımı ile Abdülhamit Han’ı anma programı yapıldı.
*Çanakkale Bir Hilal Uğruna programı 700 kişi ile Bilecik Kongre Merkezinde gerçekleştirildi.
*Kutlu Doğum Haftasında 1000 gencin katılımı ile yeni spor salonunda Kutlu Doğum programı gerçekleştirildi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r