Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
ERZURUMLULAR KURTULUŞUN 98.YILINI MEVLİD-İ ŞERİF İLE KUTLADI

ERZURUMLULAR KURTULUŞUN 98.YILINI MEVLİD-İ ŞERİF İLE KUTLADI

ABONE OL
13.03.2016 00:17
ERZURUMLULAR KURTULUŞUN 98.YILINI MEVLİD-İ ŞERİF İLE KUTLADI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bilecik Erzurumlular Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, Erzurum ilinin düşman işgalinden kurtuluşunun 98.yılı dolayısıyla kurtuluş programı düzenledi.

bilecik haberleri

12 Mart 2016 Cumartesi günü Şeyh Edebali Türbesi Orhangazi Camii’nde okunan Mevlid-i Şerif ile başlayan etkinliğe; Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Ak Parti Milletvekili Halil Eldemir, Belediye Başkan Vekili Nihat Can, İl Müftüsü Necati Akkuş’un yanı sıra siyasi parti temsilcileri ve Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Okunan mevlid-i Şerif ve duaların ardından pilav ikramının da gerçekleştiği etkinliğe katılımın yoğun olduğu gözlendi.

Geçen senelerde şenlik şeklinde düzenledikleri etkinliği bu sene ülkemizin içinde bulunduğu durumları göz önüne alarak mevlid-i şerif programı olarak icra ettiklerini belirten Bilecik Erzurumlular Kültür, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Lütfi Akyüz açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Erzurum ilimizin 98.kurtuluş yıl dönümünü her yıl şenlik şeklinde düzenliyorduk. Bu sene ülkemizin içinde bulunduğu durumu göz önünde bulundurarak, her gün şehitlerimizin acısı yüreğimizi dağlarken yönetim kurulu kararımızla yaptığımız etkinliği Mevlid-i Şerif programı olarak tertip ettik.

Bütün şehitlerimiz adına, Erzurum’un kurtuluşundan Ülkemizin kurtuluşundan bu güne kadar vatan için, bayrak için şehadete ulaşmış şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim tilaveti ile Mevlid-İ Şerif tertip ettik. Ülkemiz çok zor durumdan geçiyor.

Bizler Bilecikliler olarak, Erzurumlular olarak, Türkiye olarak devletimizin, milletimizin emrindeyiz.16 Devlet kurmuş bir neslin evlatları olarak; ‘Bu bayrak inmeyecek, bu ezan dinmeyecek.’ diyoruz. Bilecik halkına Erzurumlulara bu günümüzde burada bizi yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum

İstiklal Marşımızın 95.yılı, Erzurum ilinin düşman işgalinden kurtuluşunun 98.yılı ülkemize, milletimize hayırlara vesile olsun. ‘Allah bu millete bir daha istiklal marşı yazmayı nasip etmesin.’diyorum. Saygılar sunuyorum.

bilecik haberleribilecik haberleribilecik haberleribilecik haberleri

 

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r