Ecz. Ender Olcay: “Saygıyla Anıyoruz” | Bilecik HaberBilecik Haber

3 Ekim 2022 - 15:19

Ecz. Ender Olcay: “Saygıyla Anıyoruz”

Ecz. Ender Olcay: “Saygıyla Anıyoruz”
Son Güncelleme :

14 Mayıs 2022 - 20:31

9 okunma
Memleket Partisi Bilecik

14 Mayıs Eczacılık Günü kutlamaları kapsamında Anadolu üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Ergun, Eskişehir Eczacı Odası Başkanı Ecz. Metin Kamış ve Eczacılar Odası Bilecik İl Temsilcisi Ecz. Ender Olcay tarafından Eskişehir Vilayet Meydanında Atatürk anıtına çelenk konuldu.

Eskişehir Vilayet Meydanında gerçekleştirilen törende  saygı duruşunda bulunulmasının ardından basın açıklaması yapıldı.

Burada konuşan Ecz. Ender Olcay, şu ifadelere yer verdi:

“Ülkemizde modern eczacılığın temellerini oluşturan ilk eczacılık sınıfının kurulduğu ve ilk eczacılık dersinin verildiği tarih olan 14 Mayıs 1839’dan bugüne tam 183 yıl geçti. Eczacılık mesleğinin ülkemizde bilimsel bir nitelik kazandığı gün olan 14 Mayıs, Eczacılık Günü ve Bayramı olarak kutlanmaktadır.

Meslekî tarihimizde çok özel bir yere sahip olan bugünü, Türk Eczacıları Birliği olarak bölge eczacı odalarımız, eczacı kooperatiflerimiz, eczacılık fakültelerimiz ve 44 bin eczacımız ile birlikte kutlamanın kıvancını yaşıyoruz. Toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi, daha nitelikli bir sağlık hizmeti sunulması ve daha iyi bir sağlık ortamının tesisi için yoğun çaba sarf eden bir mesleğin mensubu olmanın gururuyla yolumuzda yürümeye devam edecek, nice 14 Mayıs’ları yine hep birlikte kutlayacağız.

 

Bu vesileyle salgınla mücadelede en ön saflarda yer alan, olağanüstü şartlarda sağlık hizmeti sunarken hayatlarını kaybeden 76 meslektaşımızın, 24 eczane teknisyenimizin ve 2 eczacı odası çalışanımızın aziz hatırasını saygıyla anıyoruz.

Bilimsel eczacılığın 183’üncü yıl dönümünde bütün meslektaşlarımızın 14 Mayıs Bilimsel Eczacılık Günü’nü kutluyoruz.

YORUM YAP

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments