Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
DODURGA BARAJ GÖLETİ’NİN KİRALAMASI YAPILDI

DODURGA BARAJ GÖLETİ’NİN KİRALAMASI YAPILDI

ABONE OL
14.10.2015 15:10
DODURGA BARAJ GÖLETİ’NİN KİRALAMASI YAPILDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hacı Dursun YILDIZ ile S.S. Çokçapınar Su Ürünleri Değerlendirme Kooperatifi arasında atılan imzalar sonucunda Dodurga Baraj Göletinin kiralaması yapıldı.

İl Müdürü YILDIZ göletin kiralaması esnasında yapılan açıklamada şunları söyledi; “Amatör avcılık yapılmak üzere kooperatifimize Dodurga Baraj Göletinin kiralaması yapılmıştır.

Su ürünlerinin, beslenmemizdeki değeri ve önemi herkes tarafından bilinmektedir. Bu nedenle, göletlerin kiralanması sonucu elde edilecek kira bedellerinden ziyade, göletlerde avlanma sonucunda ortaya çıkacak ekonomik ve sosyal getiriler daha fazla önem arz etmektedir.

Amatör avcılığın da belirli kurallar çerçevesinde yapılmaya devam edilebilmesi için avcılarımızın avlanma  yasaklarına uymalarına ve çevre düzenini korunmasına özen göstermeliler. İnsanlarımızın bu konuda bilinçlenmesi için kurum olarak elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazırız.”

İmzaların atılmasıyla 06/10/2015 tarihinden itibaren Dodurga Baraj Göleti S.S. Çokçapınar Su Ürünleri Değerlendirme Kooperatifine kiralanmıştır.
20151006_145109

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r