Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
DİRİLİŞ ERTUĞRUL DİZİSİNİN OYUNCULARI BİLECİK’TE İDİ

DİRİLİŞ ERTUĞRUL DİZİSİNİN OYUNCULARI BİLECİK’TE İDİ

ABONE OL
30.11.2015 18:44
DİRİLİŞ ERTUĞRUL DİZİSİNİN OYUNCULARI BİLECİK’TE İDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bilecik Belediyesi tarafından bu yıl 10.’su gerçekleştirilen 10. Ulusal Bilecik Tiyatro Festivali kapsamında ilimizde sahne alan ”Yetersiz Bakiye” adlı oyunda oynayan ve Diriliş Ertuğrul dizisinin oyuncularından Aykız rolünde oynayan Hande Subaşı ve Afşin Bey rolünde oynayan Turgut Tunçalp’in yanı sıra usta oyuncu Hakan Yılmaz ve Eylül Öztürk Bilecik’te idi.

”Yetersiz Bakiye” adlı oyun ile izleyicilere keyifli anlar yaşatan oyuncular, oyun sonunda tiyatro festivali hakkında değerlendirmelerde bulundu.

GÜZEL OYUNCU HANDE SUBAŞI:

”BİLECİK’TE KEYİF DOLU BİR OYUN YAŞADIK”

Bilecik’te keyif dolu bir oyun oynadıklarını kaydeden Subaşı, ”Bizim de 10. oyunumuz. Bilecik’in bu tiyatro festivali kapsamında 10. yılında olmak bizim için de çok özel oldu. Güzel bir izleyici var. Biz keyif aldık. Seyirciler keyifli olunca bizler de keyif aldık.” dedi.

USTA OYUNCU TURGUT TUNÇALP:

”OSMANLI’NIN KURULUŞ TOPRAKLARI OLAN BİLECİK’TE OLMAK BENİM İÇİN ÇOK GÜZEL”

”Osmanlı’nın kuruluş toprakları olan Bilecik’te olmak benim için çok güzel” ifadelerine yer veren Usta oyuncu Turgut Tunçalp, şunları söyledi:

”Osmanlı’nın kuruluş toprakları Bilecik’te olmak benim için çok güzel. Ben askerlik vazifesi için Bilecik’te bulundum. Onun dışında, Ulusal Bilecik Tiyatro Festivali’nin ilk yılında Bilecik’e geldim. Şimdi de burada olduğum için çok mutluyum. Salonumuz dolu oldu. Seyircinin keyifli olması çok başka birşey.

USTA OYUNCU HAKAN YILMAZ:

”BİLECİK’TE TİYATRO VE SEYİRCİ MUHTEŞEMDİ”

Bilecik’te tiyatronun ve seyircinin muhteşem olduğunu dile getiren Usta Oyuncu Hakan Yılmaz, ”Seyirci muhteşem. Bilecik seyircisinin karşısında olmak çok güzel. Oyun sonunda da belirttiğim gibi Bilecik çok şanslı. Çünkü sanata, sanatçıya ve sanatsevere değer veren bir belediye Başkanı. Burda oynamaktan onur duyduk. Festivalin kapanış oyununu bizim sergilememiz bizleri ayrıca mutlu etti. Türkiye’de tiyatronun kesinlikle festivalleşmesi lazım. Salonların çoğalması lazım. Bilecik’te çok güzel bir salonla karşılaştık. Her gittiğimiz yerde bu kadar çok olanağa sahip salon bulamıyoruz. inşallah bütün şehirlerde böyle salonların olması dileğimizle. Şunu da ifade etmeliyim. Tiyatronun ulusallıktan uluslararası boyuta ulaşması da çok muhteşem bir durum.” şeklinde konuştu.

GÜZEL OYUNCU EYLÜL ÖZTÜRK:

”SALONLARIN DOLU OLMASI BİZLERİ ÇOK MUTLU ETTİ”

Bilecik’te güzel bir tiyatro seyircisinin olduğunu gördüklerini sözlerine ekleyen Öztürk, ”Bilecik ve Bilecik seyircisi muhteşem. Ben ilk defa Bilecik’e geliyorum. Zaten çok büyük bir salon, çok beğendik. Koltukların dolu olması ve sanatseverin çok olması beni ayrıca mutlu etti. Özellikle Bilecik halkı favorim arasında yer alıyor.” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (1)
  • sedat fet

    Bilecigimizde bóyle bir Etkinliklerin olmasi bizleri cok sevindirdi Devamíní bekliyoruz Õnceleri Bilecigi kimse bilmiyordu Oysa Simdi Bilecik marka sehir olmakta her gecen gùn daha iyiye dileklerimle


HIZLI YORUM YAP

300x250r