Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
CHP’Lİ KADINLAR KADINLAR GÜNÜNÜ UNUTMADI

CHP’Lİ KADINLAR KADINLAR GÜNÜNÜ UNUTMADI

ABONE OL
08.03.2016 16:47
CHP’Lİ KADINLAR KADINLAR GÜNÜNÜ UNUTMADI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik Kadın Kolları 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Çay Bahçesi önünde kadınlara çiçek ve çeşitli hediyeler dağıttı.bilecik haberleri

 

AYSEL TÜZÜN: “ATATÜRK’ÜN VERDİĞİ HAKLARIN GERİ ALINMAMASINI İSTİYORUM”

CHP Milletvekili Yaşar Tüzün’ün eşi  Aysel Tüzün,  ise “Ben bir kadın olarak bu kadınlar gününde Türkiye’de ve dünyada kadına uygulanan şiddetin son bulmasını istiyor. Atatürk’ümüzün bize verdiği hakların elimizden alınmamasını istiyorum. Mutlu bir birey, mutlu bir aile ve mutlu bir toplumun temelini oluşturan kadınlarımızın, başta burada olan ve hayatın tüm alanında çalışan kadınlarımızın Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutluyorum.” Şeklinde konuştu.

bilecik haberleri

GÜLTEKİN ÇALIŞKAN “ONURLU VE DİK DURUŞUNUZU KUTLUYORUM”
Programın devamında ise Etse Et restaurantta kadın üyelere yemek düzenlendi. Programda konuşan CHP Merkez İlçe Başkanı Gültekin Çalışkan, kadının önemine değinerek “Kadın eştir, kadın anadır, kadın dosttur. Cumhuriyet kazanımlarının tehlikeye atıldığı bu sorumsuz süreçte sizlerin onurlu ve dik duruşunu kutluyor, Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyor hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.”dedi.

METİN YAŞAR:”CUMHURİYET KADINLARI BATILI ÜLKE KADINLARINA GÖRE DAHA ŞANSLI”

CHP İl Başkanı Metin Yaşar ise günün anlam ve önemine dair yaptığı konuşmada şunları aktardı:

“Bilindiği üzere bugün Dünya 8 Mart Dünya Kadınlar günü. Bu ilimizde, ülkemizde ve tüm dünyada gerek kadınlarımız sizler gibi salonlarda, meydanlarda hak arayış mücadelelerini sürdürmektedirler. Bugünün önemine de değinmeden geçemeyeceğim. 8 Mart 1987 tarihinde 40 bin kadar bayan işçimiz hak arayış mücadelesine giriştiler ve grev başlattılar. Bu grevin sonucunda da 129 kadın hayatını kaybetti. Öncelikle onların anısını yad etmek istiyorum. Tabi sizler Cumhuriyet kadını olarak diğer ülke kadınlarına göre biraz daha şanslısınız. Çünkü siz kazanımlarınızı bugün gelişmiş batı toplumlarından tam 40 yıl önce kazandınız. Ulu önderimiz, devletimizin ve Cumhuriyetimizin kurucusu partimizin ilk genel başkanı Atatürk Cumhuriyetin ilk yıllarında harekete geçirmeye başladığı devrimler ve aydınlatma sürecinde kadınlara bir hak verdi, seçme ve seçilme hakkı. Bu hakkın verilişinden belki 30-40 yıl sonra belki bu hakları elde ettiler. Onun için belki de ulu önderimizi unutturmak isteyen birçok kesim olacaktır. Fakat size bu hakları veren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü unutturmaya çalışanlara karşı onurlu mücadelenizi, dik duruşunuzu geçmişte sergilediğiniz gibi bundan sonra da sergileyeceğinize yürekten inanıyorum. Dünya Emekçi Kadınlar Gününüzü bir kez daha kutluyor, başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum.

 

bilecik haberleribilecik haberleribilecik haberleri

 

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r