Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
CHP’Lİ MECLİS ÜYELERİ: “BİLECİK BELEDİYESİ’Nİ ADAYIMIZ YÖNETECEKTİR”
 • Bilecik Haber
 • Bilecik
 • CHP’Lİ MECLİS ÜYELERİ: “BİLECİK BELEDİYESİ’Nİ ADAYIMIZ YÖNETECEKTİR”

CHP’Lİ MECLİS ÜYELERİ: “BİLECİK BELEDİYESİ’Nİ ADAYIMIZ YÖNETECEKTİR”

ABONE OL
07.04.2022 12:41
CHP’Lİ MECLİS ÜYELERİ: “BİLECİK BELEDİYESİ’Nİ ADAYIMIZ YÖNETECEKTİR”
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin’in İçişleri Bakanlığı’nca görevden uzaklaştırılmasının ardından Başkan Vekilliği’ne seçilen Muharrem Tüfekçioğlu’nun da ‘orman alanlarının işgali, ormandan faydalanma ve orman içinde yerleşilmesi suçu’ndan verilen 1 yıl 11 ay hapis cezasının Yargıtay tarafından onaylanması sonucu görevden düşülmesi ve Belediye Meclisi’nde Cuma günü yapılacak olan yeni Belediye Başkan Vekili seçimine ilişkin Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyeleri basın açıklaması düzenledi.

Milletvekili Yaşar Tüzün’ünde aralarında bulunduğu CHP’li Meclis Üyeleri adına açıklama yapan Meclis Grup Sözcüsü Hüseyin Yıldız, “Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik Belediye Meclis Üyelerinin tek vücut olduğunu duyacak ve göreceksiniz. 11 Belediye Meclis Üyesi arkadaşımız Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Grubundan çıkacak Adayın arkasında duracaktır, bundan hiçbir kimsenin şüphesinin olmayacağını değerli hemşerilerimize söylemenin haklı gururunu yaşıyoruz.” dedi.

Yıldız, yenilenecek olan Belediye Başkan vekilli seçimine ilişkin şu açıklamada bulundu:

“Bugün burada kamuoyunun beklediği Bilecik Belediye Başkan Vekili Adayı olacak Belediye Meclis Üyemizin ismini değil, Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik Belediye Meclis Üyelerinin tek vücut olduğunu duyacak ve göreceksiniz. 11 Belediye Meclis Üyesi arkadaşımız Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Grubundan çıkacak Adayın arkasında duracaktır, bundan hiçbir kimsenin şüphesinin olmayacağını değerli hemşerilerimize söylemenin haklı gururunu yaşıyoruz.

Bilindiği üzere 31 Mart Yerel Seçimlerinde Millet İttifakı olarak Bilecik halkının teveccühü ile Bilecik Belediyesini ve Belediye Meclis çoğunluğu kazandık.

Halkımızın 31 Mart’ta Millet İttifakının Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanı ve Belediye Meclis Grubuna emanet ettiği Bilecik Belediyesini yine Millet İttifakı adına çıkacak olan Cumhuriyet Halk Partili Adayımızın yöneteceğinden şüphemiz yoktur. Bu sebeple 31 Mart 2019’da Bilecik halkı tarafından demokrasinin gereği olarak tercih ettiği ve bu süreçte de Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis Grubunda bulunan ve Belediye Başkan Vekili olacak Adayımıza Bilecik Belediye Meclisinde bulunan tüm Belediye Meclis Üyelerinin destek vermesini talep ediyoruz.

Şunu söylemeliyiz ki bugün burada bulunan 11 Belediye Meclis Üyesi arkadaşımız Bilecik Belediye Başkanı olacak donanımda ve yetenektedir. Dolayısıyla Adayımız kim olursa olsun bütün Belediye Meclis Üyelerimiz Sosyal Demokrat Belediyecilik anlayışı içerisinde bulunarak İlimize en güzel hizmeti verecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Parti toplantı salonunda gerçekleştirilen basın açıklamasına; Milletvekili Yaşar Tüzün, İl Başkanı Metin Yaşar, Merkez İlçe Başkanı Berna Pamukçu ve Belediye Meclis Üyeleri ile partililer katıldı.

GÖREVDEN DÜŞÜRÜLMÜŞTÜ

Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin’in İçişleri Bakanlığınca görevden uzaklaştırılmasının ardından Başkan Vekilliği’ne seçilen Muharrem Tüfekçioğlu da 1 Nisan günü, ‘orman alanlarının işgali, ormandan faydalanma ve orman içinde yerleşilmesi suçu’ndan verilen 1 yıl 11 ay hapis cezası, Yargıtay’da onanmıştı. Ardından verilen hapis cezası sebebiyle Bilecik Valiliği Tüfekçioğlu’nun görevinin düşürüldüğü açıklamıştı.

   

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
Tüm Yorumlar (5)
 • ALATTİN

  Ali olcay Melek Mızrakcı için başkan olması için elinden geleni yaptı Gruplara girip ortamı bozup Birol ile beraber MELEK başkanı seçtiler yanlış bir karar Kura olmadan Hüseyin YILDIZ ile PAZARLIK USULU Başkan seçilmiştir.En yakın zaman da birbirine girecekler RANT ve çıkar için

 • baba hakkı

  sizden bir şey olmaz yani bu zihniyetten örneğin şu ortada mavi giyen bayan belediyeyi kazanınca şu parkımıza gidip oturalım bizim parkımız demişti.

 • YILDIRIM

  COK İŞ YAPMIŞSINIZ SİZ BU KAFAYLA GİDERSENİZ AKP COK İKTİDAR OLUN SİZ ÖNCE BİRLİK OLUN GENC TEMİZ İNSANLARA YOL VERİN BOŞU BOŞUNA KOLTUK İŞKAL ETMEYİN

 • bileciki

  H.Şensoy olur galiba

 • vatandaş

  ali olcay ideal bir aday


HIZLI YORUM YAP

300x250r