Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
CHP BİLECİK MİLLETVEKİLİ YAŞAR TÜZÜN, ADAYLIK AÇIKLAMASI YAPTI…

CHP BİLECİK MİLLETVEKİLİ YAŞAR TÜZÜN, ADAYLIK AÇIKLAMASI YAPTI…

ABONE OL
07.09.2015 16:44
CHP BİLECİK MİLLETVEKİLİ YAŞAR TÜZÜN, ADAYLIK AÇIKLAMASI YAPTI…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ülkemizin kritik bir süreçten geçtiği 7 Haziran seçimleri öncesi, “Bu ülkenin güzel günlerini, çağdaş, laik, sosyal ve çoğulcu bir Cumhuriyet ve hukuk devleti olarak yeniden inşa etmeliyiz. Bu kritik dönemde, yani bugünlerde hepimizin sorumlulukları var, çocuklarımız için, torunlarımız için ve ülkemiz için bu sorumlulukları yerine getirmemiz gerekiyor” diyerek CHP’den milletvekili adayı olmuştum. O gün hedeflerimi açıklamadan önce, “Ülkemiz yangın yeri halinde. Ya ülke olarak uçurumun dibini boylayacağız, ya da kararlı ve cesaretli bir şekilde uçurumun kenarından, umuda koşacağız” diye tespitte bulunmuştum.

Merkez İlçe ve İl Başkanı, Belediye Meclis Üyesi, Belediye Başkanı, 22 ve 23’üncü dönemlerde Milletvekili olarak hizmet verme şerefini her zaman onurla taşıdığım Bilecik önce önseçimde, ardından 7 Haziran seçimlerinde hedeflerimize destek olup parlamentoda temsil görevi verdi.

Tarihinin her döneminde her zaman dik duran, eğilmeyen, kardeşlik ve birlik bayraklarını hep yükseklerde tutan, her tür baskıya karşı çıkan, geçmişine olduğu kadar geleceğine de sahip çıkan Bilecik 7 Haziran seçimlerinde de her türlü baskıyı elinin tersiyle itti.

Umudun ve direnişin adı ve adresi olan CHP, 7 Haziran seçimlerinde Bilecik’ten oyunu artırarak onurla çıktı.

Cumhuriyetimizin kurulmasında önemli görevler üstlenen Bilecik, yarınlara da umut ve güvenle bakmak, Cumhuriyet’in kuruluş değerlerine, Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkmak için, doğru adreste, CHP’de birleşti.

7 Haziran öncesi, AKP’nin dayattığı, ırkçı, mezhepçi, baskıcı, kutuplaştırıcı politikalarına son vermek için yola çıkmıştık. Hedefimiz, “sıfır sorun” diyerek ülkeyi tüm komşu ülkelerle savaşın eşiğine getiren AKP’nin işbilmez politikasına karşı büyük önder Atatürk’ün ‘Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” politikasını yeniden uygulamaya koymaktı.

Hedefimiz, Türkiye’yi yoksullaştıran ve yolsuzluk batağına batıran, Hukuk Devletinin ve Demokrasinin olmazsa olmaz koşulu ‘Kuvvetler Ayrılığı’ ilkesini yok sayarak kendine bağlı bir yargı oluşturma çabası içine giren AKP’ye karşı yeniden bağımsız yargıyı tesis etmekti.

Hedefimiz, 7 Haziran 2015’in Laik Demokratik Cumhuriyet’in ve parlamenter sistemin son kullanma tarihi olmamasıydı.

Bilecik örgütümüz ve seçmenimiz de bu hedefte birleşince hep birlikte, omuz omuza 7 Haziran gecesini Bilecik’te şölene dönüştürdük.

7 Haziran gecesi sadece Bilecik’te değil, tüm Türkiye’de şölen vardı. 13 yıldır ülkeyi tek başlarına, keyfi şekilde yönetenler iktidarı kaybetmişti.

Ancak onlar, sandık sonucunu, milli iradenin kararını içlerine sindirememişti. Koltuğu kaybetmeme pahasına her türlü demokrasi dışı oyunlarını devreye soktular.

Milli irade diyenler, milli idareyi de, anayasayı da ayaklar altına alıp adeta bir darbe yaparcasına partimizin lideri Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na hükümeti kurma görevini vermeyip, 45 günlük anayasal süreyi oyalamayla geçirdiler.

Bu süreçte, her çözüme ‘hayır’ diyen kimi muhalefet partileri de saray darbesine zemin hazırladılar.

Bağımsızlık yeminini çiğneyip “400 milletvekili” diyerek meydan meydan dolaşan Cumhurbaşkanı hayal kırıklığına uğrayınca, daha 7 Haziran gecesi 1 Kasım’da seçim kararı aldı.

Şimdi, saray darbesiyle kurulan uydu bir seçim hükümeti işbaşında.

Ülkemiz 7 Haziran seçimleri öncesinden daha kritik bir süreçte.

Türkiye’nin bir bölgesinde adeta bir iç savaş yaşanıyor.

Her gün gelen, ardı arkası kesilmeyen şehit haberleriyle her gün bir yuvaya ateş düşerken, koltuklarını kaybetmek istemeyenler şimdi şehit cenazelerinin başında şov yapıyor.

Vatan topraklarında çatışmalar sürerken, şehit çocuğuyla maçlarda sevinç gösterileri yapmaktan, televizyonlara çıkıp, “400 milletvekili olsaydı bu olaylar yaşanmazdı” demekten çekinmiyorlar.

Türkiye Cumhuriyeti’nin milli birlik ve beraberliği, hiç kimsenin koltuğu için feda edilemez. 1 Kasım, Türkiye’de saltanatın kaldırıldığı tarihtir.

Yeni saltanat özentileri, 1 Kasım’da iktidarı vermemek için her türlü yola başvurabilir.

1 Kasım’da hepimize tarihi görevler düşüyor.

Kaybettiğinizde değil vazgeçtiğinizde yenilirsiniz. Bu iktidara karşı yenilmeyeceğiz.

Gün görevden kaçma günü değildir.

Yeniden birlik için, biz olmak için görevimi tamamlamak amacıyla 1 Kasım seçimlerinde CHP’den yeniden milletvekili adaylığı için başvurdum.

Hedefimiz, 7 seçimleri önce halkımıza verdiğimiz emekliye iki maaş ikramiye, 1.500 TL asgari ücret, çiftçiye ucuz mazot gibi vaatlerimizi gerçekleştirmektir.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r