Vefat BilgileriSemih ŞahinPelitözü GölparkAtatürk ParkıCuma HutbeleriSerkan Yıldırım
DOLAR
9,6155
EURO
11,2367
ALTIN
554,31
BIST
1.480

ÇEVRECİ VE SAĞLIKLI BİR ULAŞIM İÇİN PEDAL ÇEVİRDİLER

ÇEVRECİ VE SAĞLIKLI BİR ULAŞIM İÇİN PEDAL ÇEVİRDİLER

Bilecik Belediyesi ve Bisikletliler Derneği Bilecik Temsilciliği işbirliğinde; ”Avrupa Ulaşımda Değişim Haftası Bisiklet Etkinliği’ kapsamında bisikletliler, hep birlikte pedal çevirdi.

Çevreci belediyecilik anlayışı doğrultusunda birçok anlamlı çalışmaya imza atan Bilecik Belediyesi; Bisikletliler Derneği Bilecik Temsilciliği güzel bir aktivite için bir araya geldi.

 

Sağlıklı Gelecek, Sağlıklı Nesiller hedefi doğrultusunda gerçekleştirilen aktivite ile    küresel ısınma konusunda farkındalığa dikkatler çekilirken aynı zamanda trafikten kaynaklanan hava kirliliği, park problemi, trafik yoğunluğu ve gürültüsü, trafik stresinin azaltılması gibi önemli amaçlar da hatırlatıldı.

 

Dünya Otomobilsiz Yaşam Günü için farkındalığın oluşturulması amacını da taşıyan ve ”Akıllı Ulaşım Güçlü Ekonomi” sloganıyla gerçekleştirilecen etkinlik; Cumhuriyet Meydanı’ndaki buluşma ile başladı.

 

Daha sonra bisikletliler; Tepebaşı-Atatürk Bulvarı,  Ertuğrul Sokak-Stadyum Caddesi, 75. Yıl Cumhuriyet Parkı, Ormancılar  Sokak, 6 Eylül Caddesi, Atatürk Bulvarı, Tevfikbey Caddesi ve Cumhuriyet Meydanı arasında pedal çevirdi.

 

Toplu ulaşım ve bisiklet kullanımında farkındalığın oluşmasına da aracılık edecek aktivite hakkında bilgi veren Bisikletliler Derneği Bilecik Temsilcisi Hakan Yavuz, şunları söyledi:

 

”Bisikletliler Derneği Bilecik Temsilciliği ve Bilecik Belediyesi işbirliğinde güzel bir çalışmaya daha imza attık. Avrupa Ulaşımda Değişim Haftası Bisiklet Etkinliği” adı ile gerçekleştireceğimiz etkinlikte ”Akıllı Ulaşım Güçlü Ekonomi” sloganı ile hareket ettik. Çevre ve zaman açısından oluşacak fayda ile birlikte fiziksel hareketliliğin artırılması yaya, toplu ulaşım, bisikletin kullanılması amaçlıyoruz. Ülkemizin de dahil olduğu bu anlamlı etkinliğe bizler de Bilecik’ten katılarak, bu anlamda Bilecik’imizin ismini duyurmayı hedefledik. Etkinliğimize 100’e yakın arkadaşımız katıldı ve temsilcilik olarak okulların başlaması dolayısıyla katılımcılara kırtasiye ürünleri hediye ettik. Aktivitemize; Halk Sağlığı Müdürlüğü, Gençlik Merkezi ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü temsilcileri ve üyeleri katılarak destek verdiler. Ayrıca bu etkinliğe gerekli katkıları verdikleri için Belediye Başkanımız Selim Yağcı ve belediye çalışanları ve diğer paydaşlara da teşekkür ediyorum. ” dedi.

 

Renkli ve güzel görüntülerin yaşandığı aktivitede küçük çocuklar bisikletleriyle katılırken, bazı gençler de patenleri ile katıldı.

bilecikhaber-bisikletturu-haber228-6 bilecikhaber-bisikletturu-haber228-7 bilecikhaber-bisikletturu-haber228-8 bilecikhaber-bisikletturu-haber228-9 bilecikhaber-bisikletturu-haber228-10 bilecikhaber-bisikletturu-haber228-11 bilecikhaber-bisikletturu-haber228-12 bilecikhaber-bisikletturu-haber228-13 bilecikhaber-bisikletturu-haber228-14 bilecikhaber-bisikletturu-haber228-15 bilecikhaber-bisikletturu-haber228-16 bilecikhaber-bisikletturu-haber228-17 bilecikhaber-bisikletturu-haber228-18 bilecikhaber-bisikletturu-haber228-19 bilecikhaber-bisikletturu-haber228-20 bilecikhaber-bisikletturu-haber228-21 bilecikhaber-bisikletturu-haber228-22 bilecikhaber-bisikletturu-haber228-23 bilecikhaber-bisikletturu-haber228-24 bilecikhaber-bisikletturu-haber228-25 bilecikhaber-bisikletturu-haber228-26 bilecikhaber-bisikletturu-haber228-1 bilecikhaber-bisikletturu-haber228-2 bilecikhaber-bisikletturu-haber228-3 bilecikhaber-bisikletturu-haber228-4 bilecikhaber-bisikletturu-haber228-5

KAYNAK: HABER MERKEZİ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.