Memleket Partisi Bilecik
Büyükdede’den Bilecik Seramiğine övgü
Ali Osman Çelikal • 21 Haziran 2022 17:38:06 

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede Bilecik’te katılmış olduğu Sanayi ve Teknoloji İşbirliği Kurulu (SANTEK) toplantısında yaptığı konuşmada, “Bilecik ilimiz, gelişmekte olan sanayisi ve madencilik potansiyeli ile Marmara Bölgesi’nin ve Türkiye’nin yükselen şehirlerinden biridir.” dedi.

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Sanayi ve Teknoloji İşbirliği Kurulu(SANTEK) Bilecik Sanayi Vizyonu toplantısına katılım sağladı.

Bakan Yardımcısı Büyükdede, burada Bilecik’in seramik üretimine dikkat çektiği konuşmasında şunları aktardı:
Bilecik ilimiz, gelişmekte olan sanayisi ve madencilik potansiyeli ile Marmara Bölgesi’nin ve Türkiye’nin yükselen şehirlerinden biridir. İlimiz ekonomisindeki en önemli pay seramik sektörüne aittir. Türkiye’nin en eski ve en hızlı ilerleyen sektörlerinden biri olan seramik sektörü kullanılan yeni üretim teknolojileri ve modern seramik üretim hatlarıyla ürünlerini geliştirmekte ve seramik kaplama malzemeleri seramik sağlık gereçleri gibi alt sektörler ile ürün çeşitliliği gün geçtikçe artmaktadır.

Toplantıya, Bilecik Valisi Kemal Kızılkaya, Bilecik Belediye Başkanvekili Melek Mızrak Subaşı, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Abdullah Ay, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katılım sağladı.

1 Yorum
Önce Eski Yorumlar
Önce Yeni Yorumlar Beğenilen Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Bilecikli
2 gün önce

Batinin dogusu konumunda bilecik bu şehre insan gücü sanayi lazım o kadar teşvik olur