Vefat BilgileriSemih ŞahinPelitözü GölparkAtatürk ParkıCuma HutbeleriSerkan Yıldırım
DOLAR
8,8689
EURO
10,4740
ALTIN
499,21
BIST
1.385

BURAY BİLECİK’İ SALLADI!

BURAY BİLECİK’İ SALLADI!

Bilecik Belediyesi tarafından hazırlanan kurtuluş günü kutlama etkinlikleri kapsamında şarkıcı Buray, Bileciklilere konser verdi.

Bilecik’in düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü etkinliği kapsamında Cumhuriyet meydanında düzenlenen konsere, Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün ve eşi Aysel Tüzün, Belediye Başkanı Semih Şahin ve eşi Serpil Şahin ile çok sayıda vatandaş katıldı.

VATANDAŞLAR HES SORGULAMASI İLE KONSER ALANINA ALINDI

Düzenlenen konser öncesi vatandaşlar, salgınla mücadele kapsamında Bilecik Belediyesi Zabıta Müdürlüğü çalışanlarının HES kodu sorgulaması yapmasıyla alana alındı. Konserde maske ve mesafe kurallarına riayet edilmesi yönünde anonslar yapıldı.

Daha sonra sahneye çıkan pop müziğinin sevilen ismi Buray, çeşitli şarkılarını seslendirirken Belediye Başkanı Semih Şahin ve Milletvekili Yaşar Tüzün, şarkıcıya çiçek takdim etti.

Bilecikliler olarak anlamlı ve kutlu bir günü yaşadıklarını kaydeden Belediye Başkanı Semih Şahin, konsere katılanların kurtuluş gününü kutlayarak, ‘’ 99 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşları yurdumuzu düşmandan temizledi. Sizlere ve bizlere düşen bilimle, kültürle, sanatla bu kurtuluşu tekrar gerçekleştirmektir.” Dedi.

Milletvekili Yaşar Tüzün ise 30 Mart 2019 tarihinde korku imparatorluğunun yıkıldığını belirterek, ‘’Öncelikle tüm hemşehrilerimizin bu anlamlı gününü kutluyor, bizlere kurtuluşu armağan eden Mustafa Kemal Atatürk, silah ve fikir arkadaşlarını minnetle anıyorum. Sizler Bilecik’te 30 Mart 2019’da sadece Belediye Başkanı Semih Şahin’i seçmediniz. Aynı zamanda korku imparatorluğuna da son verdiniz’’ ifadelerini kullandı.

Milletvekili Yaşar Tüzün eşi Aysel Tüzün, Belediye Başkanı Semih Şahin ve eşi Serpil Şahin daha sonra Şarkıcı Buray ve çocuklarla birlikte sahnede hatıra fotoğrafı çektirdi.

KAYNAK: HABER MERKEZİ
Yorumlar
 1. bilecikli dedi ki:

  çift doz aşılı kişiler alana alınmalıydı aşısı yok ise son 48 saatlik pcr testi negatif olanlar alana girmeliydi hes kodu uygulaması yapılarak yanlış uygulama yapılmış.

  1. Anonim dedi ki:

   HES kodu sorgulamasında aşı olup olmadığı görünüyor zaten

 2. Anonim dedi ki:

  Hes kodu yapılmış olabilir fakat hasta olduğunu bilmeden belli bir hastane kaydı olmayan fakat pozitif olan kim bilir kaç tane insan oradaydı.. konser video ve fotoğraflarına bakarsanız ağzında maskesi olan insna sayısı bir elin parmağını geçmez maskesizler de haykıra haykıra şarkı söyleyerek mikrobunu dağıttı geçmiş olsun :)))) çok yanlış bir etkinlik olduğunu düşünüyorum

 3. YILDIRIM dedi ki:

  KONSER YERİ İŞKALCİ AFKAN VE SURİYELİLERDEN GEÇİLMİYORDU ALKOL ALMIŞLARDI ÜSTELİK VATANINI SATIP KACANLAR BENİM KURTULUŞUMA GELMİŞLER

 4. biLecikLi dedi ki:

  Etkinlik güzel hoşta, Dünya`yı kasıp kavuran ve ülkemizde de ciddi hasarlar bırakan bir pandemi döneminde böylesine büyük bir ihmalkarlık hoş görülemez. Çok değil 1 hafta 10 gün içinde vaka sayılarımız arttı diye bu konseri göstererek haber yaparsınız. Demedi demeyin.