Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
Bölge Grup Toplantısı GKTAEM’de Yapıldı

Bölge Grup Toplantısı GKTAEM’de Yapıldı

ABONE OL
26.11.2015 14:53
Bölge Grup Toplantısı GKTAEM’de Yapıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Araştırma – Yayım – Çiftçi bağının güçlendirilmesi amacıyla her yıl düzenli olarak yapılan Bölge Grup Toplantısı, Eskişehir Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsünde (GKTAEM) gerçekleştirildi.

Toplantıya Afyonkarahisar, Bolu, Kütahya, Uşak, Bilecik ve Eskişehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürleri, İl Müdür Yardımcıları, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürleri, Bitkisel Üretim Şube Müdürleri, Toprak Mahsulleri Ofisi Müdürü, Ticaret Borsası, serbest tarım danışmanları, Ziraat Odaları, Ziraat Mühendisleri Odası temsilcileri sivil toplum kuruluşları ve ilgili personel katıldı.
Toplantıda açılış konuşmalarını Eskişehir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Salih SÖĞÜT ile Enstitü Müdürü Dr. Sabri ÇAKIR yaptı.

Toplantıda Araştırmacı-Yayım-Çiftçi bağının güçlendirilmesi, tarımsal yeniliklerin yaygınlaştırılması, bölgede yaşanan tarımsal sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü. Enstitünün araştırıcıları tarafından yaptıkları çalışmaları anlatan sunumların ardından, 2016 yılının FAO tarafından Dünya Baklagil Yılı ilan edilmesi sebebi ile bölgede yapılması gereken etkinlikler ile ilgili fikir alış verişinde bulunuldu. Toplantı enstitüde bulunan laboratuvarların gezilip yapılan çalışmaların yerinde görülmesiyle son buldu.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r