Vefat BilgileriSemih ŞahinPelitözü GölparkAtatürk ParkıCuma HutbeleriSerkan Yıldırım
DOLAR
8,8689
EURO
10,4740
ALTIN
499,21
BIST
1.385

BİLECİK’TEN VAN VE ESKİŞEHİR’E KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ KURULDU

BİLECİK’TEN VAN VE ESKİŞEHİR’E KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ KURULDU

Bilecik Belediyesi tarafından, Van’ın Çaldıran ilçesindeki bir okul ile Eskişehir’in Beylikova ilçesine bağlı iki köy okuluna gönderilen dergi ve kitaplar şehirler arasında kardeşlik köprüsü oldu.

Van’ın Çaldıran ilçesi ve Eskişehir’in Beylikova ilçesindeki iki köy okuluna, Bilecik Belediyesi’ne yapılan kitap ve dergi talebi, okumanın gücünü bir kez daha gösterdi.

 

Bilecik Belediyesi çalışanları tarafından dergi ve kitaplar özenle seçildi ve daha sonra kargo ile Van’ın Çaldıran ilçesindeki köy okulu ile Eskişehir Beylikova ilçesindeki iki köy okuluna gönderildi.

 

Kitap ve dergileri teslim alan öğrenciler, duydukları memnuniyeti belirterek, Belediye Başkanı Nihat Can’ın kendilerine göndermiş olduğu mektubu büyük bir sevinç ve heyecanla okudular.

 

Belediye Başkanı Nihat Can ise gerçekleştirilen faaliyetin küçük olmakla birlikte öğrencileri sevindirmesi ve şehirler arasındaki kardeşliğe vesile olmasından dolayı büyük mutluluk duyduklarını kaydetti.

 

Bilecik Belediyesi’nin eğitime ve çocuklarımıza yönelik faaliyetlere büyük hassasiyet gösterdiğini dile getiren Belediye Başkanı Nihat Can, şunları söyledi:

‘’Biz Bilecik Belediyesi olarak her zaman sizlerin yanında olduğumuzu söylemek istiyorum. Türkiye’mizin her köşesindeki çocuklarımıza, kardeşlerimize buradan sevgi ve selamlarımı iletiyorum. Bizlerden bu zamana kadar birçok bölge ve okullarımızdan ilimizin tarihi ve kültürel değerleri hakkında bilgiler veren kitap ve dergiler talep edildi. Bizler de şu ana kadar bunların hepsini gerçekleştirerek onların yanında olduğumuzu gösterdik. Buradan Van’ın Çaldıran ve Eskişehir’deki iki köy okulumuza kitap ve dergiler gönderdik. Onlarda sevincini bir video çekerek, bizlere gönderdiler. Bizler de onların teşekkürüne teşekkür ederek, cevap veriyoruz ve onları çok sevdiğimizi söylüyoruz’’ ifadelerini kullandı.

 

Belediye Başkanı Nihat Can, öğrencilerin bu tür taleplerini en güzel şekilde değerlendirmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

KAYNAK: HABER MERKEZİ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.