Vefat BilgileriSemih ŞahinPelitözü GölparkAtatürk ParkıCuma HutbeleriSerkan Yıldırım
DOLAR
8,6485
EURO
10,3446
ALTIN
495,59
BIST
1.409

Bilecik’ten Moldova’ya İhracat

Bilecik’ten Moldova’ya İhracat
02.10.2020
Uğur Baklacı
Kaynak: Haber Merkezi

Bilecik’te damızlık yumurta ve günlük civciv üreten bir firmanın Moldova’ya ihracat yaptığı bildirildi.

Bilecik İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, söz konusu firmanın denetlendiğinin belirtilerek, şu bilgiler aktarıldı:

”İl Müdürlüğümüz koordinasyonun da, İlimizden Moldova’ya damızlık yumurta ve günlük civciv ihracatı amacıyla talepte bulunan Pak Tavuk Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ile çalışan ilimiz Pazaryeri ilçesi Karaköy köyünde bulunan Emin Piliç Üretim Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti. ait damızlık yumurta işletmesi Moldova Yetkili Otoritesi Ulusal Gıda Güvenliği Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Oleg LISCENCO ve Hayvan Sağlığı ve Refahı uzmanı Maxim SİRBU tarafından ziyaret edilerek denetlenmiştir.

Denetime kanatlı işletmenin teknik personeli yanı sıra İl Müdürlüğümüz personeli de katılmış ve sorulan soruları cevaplandırmışlardır. Denetim sonrası kapanış bölümünde heyet işletme teknik personelinin ve İl Müdürlüğümüz denetim elemanlarının verdikleri cevaplardan memnuniyet duyduklarını, denetimi olumlu olarak sonuçlandırdıklarını belirtmişler ve İl Müdürlüğümüze göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkürlerini sunmuşlardır.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.