Vefat BilgileriSemih ŞahinPelitözü GölparkAtatürk ParkıCuma HutbeleriSerkan Yıldırım
DOLAR
8,8689
EURO
10,4740
ALTIN
499,21
BIST
1.385

BİLECİK’TEKİ METRUK BİNALAR HAKKINDA ÇALIŞMA BAŞLATILDI!

BİLECİK’TEKİ METRUK BİNALAR HAKKINDA ÇALIŞMA BAŞLATILDI!

Bilecik Belediyesi tarafından can ve mal güvenliğini tehlikeye koyduğu ve amacı dışında kullanıldığı gerekçesiyle vatandaşlardan şikayetlerin alındığı metruk binalar hakkında çalışma başlatıldı.

 

Bilecik Belediyesi ve Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen çalışma ile şehir merkezindeki metruk binaların durumu ele alındı.

 

Bilecik Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Ay ve İmar, Şehircilik Müdürü Enver Yıldız, şehir merkezindeki metruk binalarda inceleme yaparak, bu yapılara ilişkin gerçekleştirilecek çalışmaları ele aldı.

 

Konu hakkında Bilecik Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada şu bilgilere yer verildi:

 

”Bilecik Belediye Başkanlığı ve Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü tarafından, şehrimizin bazı bölgelerinde bulunan ve vatandaşlarımız tarafından şikayet konusu olan metruk binalara ilişkin bir çalışma yapılması gereği görüldü.  Başta tehlike arz etmeleri, amacı dışında kullanımı ve görüntü kirliliğine neden olmaları olmak üzere birçok yönden olumsuz sonuçlara yol açan metruk binalara ilişkin yeni bir düzenleme yapılması kararı alındı. Söz konusu kurumlar arasında gerçekleştirilen çalışma ile ilimizdeki bazı bölgelerde bulunan metruk binalar yerinde incelenerek, gerekli tespitler yapıldı. Yapılan incelemeler kapsamında tehlike arz eden ve yıkılması gereken yapıların yıkılmasına ilişkin bina sahiplerine gerekli bildirimlerde bulunuldu ve verilen 30 günlük süre zarfında yıkımların yapılması yönünde bilgi verildi. Yıkımların yapılmaması halinde söz konusu metruk binaların yıkımı,  Bilecik Belediyesi tarafından yapılarak, 3194 sayılı İmar Kanunu’nun 35. ve 40. maddelerine göre bina sahiplerinden tahsil edileceği konusunda toplanan tebligatlar ile bilgilendirme yapıldı. Herhangi bir tehlike arz etmeyen yapıların da mal sahipleri tarafından gerekli tedbirlerin alınması noktasında uyarılar yapıldı. Diğer yandan yapı sahipleri ve mahalle sakinlerinin bu tür yapıların durumlarına ilişkin gerekli hassasiyeti göstermeleri ve bu konudaki gerekli tedbirleri almaları son derece önemli olacaktır. Kamuoyuna duyurulur.”

İSMETPAŞA MAH NİŞANCI SOK NO 16 1 2 3 4 akmescit 18 aydoğdu no22 DSC_7667

KAYNAK: HABER MERKEZİ
Yorumlar
  1. MİSAFİR-EV SAHİBİ dedi ki:

    EH NİHAYET YANİ! GEÇ KALINMIŞ ANCAK GÜZEL BİR ÇALIŞMA.İMAR MÜDÜRLÜĞÜ SONUNDA İLİMİZİN BİR EKSİKLİĞİNE EL ATMIŞ.UMARIM BAŞARILI OLUNULUR.

  2. Vatandaş dedi ki:

    İmar eşitsizliği ne zaman giderilecek. Çarşı dışındaki yerler de kimine 3 kat, kimine 6 kat, kimine 10 kat bina yapma izni verilmiş. Buda bir görüntü kirliliği değil midir?