Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
BİLECİK’TE SQUASH KEYFİ

BİLECİK’TE SQUASH KEYFİ

ABONE OL
14.01.2016 18:01
BİLECİK’TE SQUASH KEYFİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bilecik Belediyesi tarafından şehrimize kazandırılan Karasu Gençlik ve Yaşam Adası’nda Squash sporunun yapılacağı Squash Kortları hizmete girdi.
bilecik haberleri

Bilecik Belediyesi tarafından yapılan ve spordan, çocuk oyun alanlarına, dinlenme yerlerinden düğün alanlarına, Go-Kart pistinden Squash sporlarının yapılacağı alanlara kadar birçok hizmeti bulabileceğiniz ve Vadi Park adıyla özel işletmeye açılan Karasu Gençlik ve Yaşam Adası’nda Bilecikliler artık Squash keyfini yaşayabilecekler.

Zamanın belirli dönemlerinde Squash keyfini yaşamak için tesislere gelen Ümit Çolak ve Halit Çolak adlı kardeşler, Squash tesisi ve sporu hakkında değerlendirmelerde bulundular.

Bilecik Belediyesi tarafından şehre güzel bir tesisin kazandırıldığını belirten kardeşlerden Ümit Çolak, şunları söyledi:

”Ben Bilecik Kapalı Yüzme Havuzunda Yüzme Antrenörlüğü yapıyorum. Squash sporunun yapılabileceği alanlar Bilecik’te bulunmuyordu. Eskişehir ve Kütahya gibi illerde vardı. Bilecik’te de böyle bir spor salonunun bulunması gerekiyordu. Futbol ve diğer sporlar gibi isteyenler bu sporla da vakit geçirebilmelidir diye düşünüyorum. Diğer yandan böyle bir tesisi Bilecik’e kazandırdığı için Belediye Başkanımız Selim Yağcı’ya çok teşekkür ediyorum. Bu alanlar, vatandaşların gelip çok rahatlıkla faydalanabileceği alanlar ve son derece de zevkli bir oyun. Bütün birimleri ile bu tesis bu sporun yapılabileceği özellikleri taşıyor. Ağabeyimle ve arkadaşlarımla istediğimiz zaman gelip bu sporla ilgilenebiliyoruz. Squash, eforun çokça sarf edildiği bir spor alanı. Ağabeyim bu sporun dersini alan biri olarak teknik anlamda daha çok bilgiye sahip. Bu spor daha önce de dediğim gibi çok eğlenceli ve çaba harcanılan bir spor dalı. Bizim Türk milleti olarak da kazanma ve çaba harcama hırsı olduğu için bu anlamdaki ihtiyacın giderilebileceği bir alan. Bilecik’te de bu sporu bulduğumuz için çok mutluyuz ve herkesi buraya bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

”BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI’YA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Oyunculardan Halit Çolak ise Bilecik’te squash sporunu yapabilecekleri bir alanın şehre kazandırılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti belirterek, Belediye Başkanı Selim Yağcı’ya teşekkür etti.

Beden Eğitimi öğretmenliği yaptığını dile getiren Çolak, ”Squash tesisi gerçekten Bilecik’te bulunması gereken bir spor dalı idi. Bu spor tenise benziyor ancak bazı farklılıkları da var ve çok eğlenceli bir spor. Yüksek kalori yaktıran ve eğlenceye dayalı stresi alan bir spor dalı. Koodinasyon ve kondüsyon gerektiren bir spor. Herkesin yapabileceği bir spor dalı ve herkesi buraya bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Çolak kardeşler, gerçekleştirilen röportajın ardından Squash sporunu bilmeyenler için temel kurallarını anlattı.
bilecik haberleribilecik haberleribilecik haberleri

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r