Vefat BilgileriSemih ŞahinPelitözü GölparkAtatürk ParkıCuma HutbeleriSerkan Yıldırım
DOLAR
8,5554
EURO
10,1142
ALTIN
495,23
BIST
1.349

Bilecik’te Klima Gazı Dolumuna Yoğun İlgi

Bilecik’te Klima Gazı Dolumuna Yoğun İlgi

Bilecik’te sıcak havadan bunalan araç sürücüleri klima gazı dolumuna yöneliyor. Sıcaklığın artması ile birlikte araçlarının klima gazı dolumu yoğun ilgi görüyor.

Bilecik’te sıcaktan bunalan sürücüler, araç klimalarını çalıştırıyor. Klimanın çalışmaması veya klima gazı bitenler Bilecik Küçük Sanayi Sitesine giderek kontrol ve bakım yapıyor. Hava sıcaklıklarında son günlerde görülen yükseliş araç klimalarına duyulan ihtiyacı artırırken, bu cihazların tamir ve bakımını yapan Metin Oto’ya vatandaşlar tarafından yoğunluğa neden oldu.

Küçük Sanayi Sitesinde faaliyet gösteren Metin Oto işletmecisi Ergün Akbal, son günlerde havaların ısınmasıyla bakıma veya tamire gelen sürücü sayısında artış olduğunu söyledi.

“Yakıt Gider Diye Kullanmamak Yanlış Bir Davranıştır”

Ergün Akbal, “Her yıl bakım yapılırsa daha iyi olur. Çünkü kışları klima çok kullanılmadığı, yani devir daim olmadığı için içindeki gaz havaya dönüşüyor. Havaya dönüştüğü zaman içinde gaz gözüküyor ama randıman alınamıyor. Soğukluk kalitesi gidiyor. Son günlerde randevu talepleri çok fazla. Klimaları az soğutan ya da hiç soğutmayan araç sürücüleri oto esnafına akın edince fazla yoğunluk oluşuyor. Bazı araç sürücülerimiz sırf fazla yakıt harcamasın diye klimalarını çalıştırmıyorlar. Aslında bu kesinlikle doğru değil. Örneğin araç klimasını çalıştırmayıp, araç camlarını sonuna kadar açanlar var. Araç camlarını açmak hem aracın hızlı gitmesini engelliyor. Oysa araç camlarını kapatıp, klimaları normal şekilde açmak aracı hem serin tutar, hem de şoförün dikkatinin dağılmamasına yol açar. Araç serinledikten sonra klima kapatılabilir. Fakat klimayı hiç açmamak ve sırf yakıt gider diye kullanmamak kesinlikle yanlış bir davranıştır” diye konuştu.

 

Kaynak: Haber Merkezi
Yorumlar
  1. ücretlendirme dedi ki:

    keşke ücretlendirmeyi ve yapılan iş ve diğer işlemleri de yazsaydınız bizde gelmeden önce bi kaç bişey bilip gelseydik eksik olmuş

  2. mavi dedi ki:

    keşke ücretlendirmeyi ve yapılan iş ve diğer işlemleri de yazsaydınız bizde gelmeden önce bi kaç bişey bilip gelseydik eksik olmuş