Memleket Partisi Bilecik
Bilecik’te Kaç Kişiye CoronoVac Aşısı Yapıldı?
Uğur Baklacı • 27 Ocak 2021 11:18:07 
Bilecik’te Kaç Kişiye CoronoVac Aşısı Yapıldı?

Bilecik’te il genelinde CoronaVac aşısı olan kişi sayısı 3 bin 843 kişiye ulaştı.

Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, sağlık çalışanlarına yönelik yeni tip Korona virüs (Covid-19) aşıları geçtiğimiz perşembe günü uygulanmaya başlandı

Kentte ilk CoronaVac aşısı, Bilecik İl Sağlık Müdürü Dr. Ferhat Damkacı’ya uygulanırken, bugün itibariyle il genelinde aşı olan kişi sayısı 3 bin 800 kişiyi ulaştı.

“Sırası gelen vatandaşlarımızın aşısını yaptırmasını istiyoruz”

Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde aşı merkezini ziyaret eden Bilecik Valisi Bilal Şentürk, bugüne kadar sağlık teşkilatının özverili çalışmaları, kamu görevlilerinin de sahada görevini layıkıyla yerine getirmesi ve vatandaşlarında tedbirlere uyması sonucu vakalarda ciddi azalma sağlandığını vurguladı.

Türkiye’de olduğu gibi Bilecik’te de aşılama uygulamasının başladığını ifade eden Vali Şentürk, ”İnşallah aşı ile birlikte bu sıkıntıdan tamamen kurtulacağız. Tedbirlerde olduğu gibi aşılamada da toplumun büyük bir çoğunluğunun aşı olması gerekir ki istediğimiz sonucu alabilelim. O yönüyle bütün sırası gelen vatandaşlarımızın aşısını yaptırmasını istiyoruz” dedi.

1 Yorum
Önce Eski Yorumlar
Önce Yeni Yorumlar Beğenilen Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Bilecikli
1 yıl önce

İkinci aşamada özel güvenlik görevlileri ve zabıtalar da var fakat, ne hikmetse bu kapsamda biz özel güvenlik görevlileri saf dışı bırakılmış sistemde. Özellikle aşı bilgilendirmesi için ilgili devlet sitesinden kontrol ettim, acaba ben mi yanlış hatırlıyorum diye. Ama hali hazırda özel güvenlik görevlileri 2. dalga aşılama da görünüyor. Buna rağmen ne aile hekimliklerince, nede devlet hastanesinde böyle bir şeye onay verilmiyor. Öncelikli değilsiniz denilip geri çevriliyoruz. Tuhaf bir durum..