19 MAYIS BAYRAM COŞKUSU TUVALLERE YANSITILDI | Bilecik HaberBilecik Haber

3 Ekim 2022 - 10:21

19 MAYIS BAYRAM COŞKUSU TUVALLERE YANSITILDI

19 MAYIS BAYRAM COŞKUSU TUVALLERE YANSITILDI
Son Güncelleme :

16 Mayıs 2022 - 9:30

6 okunma
Memleket Partisi Bilecik

Bilecik Belediyesi tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Yaşayan Şehir Müzesinde bir araya gelen çocuklar, bayram coşkusu ve heyecanını tuvallere yansıttı.

6 ile 12 yaş arasındaki çocukların ‘’Bandırma Vapuru’’ temalı resim etkinliğinde birbirinden güzel resimler yapıldı.
Ayrıca Müzeler Haftası kapsamında aileleriyle müzeye gelen çocukların yaptığı resimler, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda Atatürk Parkı’nda sergilenecek.

Bilecik Belediyesi Turizm Koordinatörü Mesut Ünver, gerçekleştirdikleri etkinlik hakkında yaptığı açıklamada, 19 mayıs bayram haftasını dolu dolu etkinliklerle geçireceklerini belirterek, şunları söyledi:

‘’Bugün de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında çocukları müzemizde ağırladık. Amacımız, çocukların şehrini benimsemeleri, yaşayan şehir müzesinin de hizmet amacına uygun olarak yaşadıklarını geleceğe aktarmalarıdır. Gerçekten güzel çalışmalar çıktı. Her bir çocuk, kendi gözünden Bandırma vapurunu tuvale yansıttı. Müze akademi ve 19 mayıs bayramı kapsamında etkinliklerimiz devam edecek’’ ifadelerini kullandı.

Çocuklar ve aileleri de etkinlikleri büyük bir keyifle takip ettiklerini belirterek, Başkan V. Melek Mızrak Subaşı ve müze görevlilerine teşekkür etti.

Etkinlik, çocukların yaptıkları resimlerle hatıra fotoğrafları çektirmesiyle son buldu.

YORUM YAP

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments