Vefat BilgileriSemih ŞahinPelitözü GölparkAtatürk ParkıCuma HutbeleriSerkan Yıldırım
DOLAR
8,4266
EURO
10,0358
ALTIN
495,92
BIST
1.416

Bilecik’in En Büyük Sorunu Nedir Anketi Sonuçlandı

Bilecik’in En Büyük Sorunu Nedir Anketi Sonuçlandı

Haber228 olarak Bilecik gündemini belirleme ve ilimizin sorunlarını da gündeme getirme noktasında başlattığımız 15 gün süren “Bilecik’in En Büyük Sorunu Nedir?” anketimizde oylamaya sunduğumuz 17 seçeneği vatandaşlar 14 bin 213 kez oyladı..

İlimizin başlıca sorunlarının yer aldığı 17 seçenekli anketimizde, Otopark Sorunu, Trafik Sorunu, Ulaşım (Otobüs Yetersizliği), İmar ve Plansız Yapılaşma, Yolların Bozukluğu/Asfaltlama, Altyapı-Kanalizasyon, Park Bahçe ve Yeşil Alan, Çöp Toplama/Temizlik, Kaldırım, Ağaçlandırma ve Çevre Düzenleme, Gürültü Kirliliği, Başıboş Sokak Hayvanları, Sosyo Kültürel Etkinlikler, Stat Sorunu, Piknik ve Mesire Alanı Eksikliği, İşsizlik ve Diğer seçenekleri yer aldı.

EN BÜYÜK SORUN OTOPARK, İŞSİZLİK VE TRAFİK

Anketimize katılan vatandaşlar Bilecik’in en büyük sorunu olarak 1438 oy ile Otopark Sorunu’nu seçerken, Otopark sorununu 1360 oyla Trafik Sorunu, 1315 oyla ise İşsizlik takip etti.

Toplamda Bilecik’in temel sorunları olarak belirlediğimiz 17 seçeneğe 14 bin 213 oy kullanılırken, anket sonucu ise şöyle şekillendi:

Yorumlar
 1. Vatandaş11 dedi ki:

  Bilecikte park yok park. Park deyince aklınıza 2 tane kaydırak 1 tane salıncak gelmesin. Oturup dinleceğimiz yeşil alan yok . Gel görelim ki insanların da umrunda değil.

  1. Serhat dedi ki:

   Bekle kanka meydan a yapılıyor

 2. Bilecik11. dedi ki:

  Şehrimiz medyasının böyle çalışmaları sürdürmesi gerekir, hatta daha geniş kapsamlı olmalı anketler, lütfen şehrimizin sorunlarını gündeme getirmeye devam ediniz bu şehirde buna çok ihtiyaç var, şehrimizin gelişmesi ve büyümesi adına çok önemli

 3. ERTUĞRUL dedi ki:

  Yeni atanan memur Bilecik’te kalmak istemiyor. İlk fırsatta imkan bulduğu an tayin istemektedir. Nedeni belli aslında, işte aklıma gelen bazı başlıklar;
  * Çocuklu aileler için park ve yeşil alan yetersizliği,
  * AVM yokluğu,
  * Trafik ve park yeri sorunu,
  * Bir kısım Esnafın kabalığı ve nezaketsizlik,
  * Yenişehir yolunun yapılamaması,
  * Sağlık hizmetlerinde ki yetersizlik,
  * Başıboş sokak hayvanları, çevre temizliği v.b

 4. Misafir dedi ki:

  Avm ekibi gelmiş yine… Avm olunca her şey çözülecek ah bir avm miz olsa derdimiz kalmayacak..

 5. Gençlik dedi ki:

  Gençler için eğlence alanı vakit geçirecek etkinlik yapacak hiç bir şey yopk Bilecikte gençler için bi sürü gereksiz kafe var başka hiç bişey yok bu konuda gelişmek gerek 1 saat eğlenmek için Eskişehire gidiyoruz

 6. nazmi dedi ki:

  Esnaflık yok,asıl büyük sorun bu,şehrin gelişimi için dükkanlar lazım,silah zoruyla dükkan açıyorlar gibi zihniyete sahipler,bir kovmadıkları kalıyorlar dükkanlardan,çok pahalı mecbur almaya zorluyorlar,ufak birşeyi bile bulamıyoruz, ya internetten getirtiyoruz yada Bozüyük-Eskişehir-Bursaya gidiyoruz. Bozuyük bile bu konuda daha gelişmiş.

 7. VATANDAŞ DOĞRUYU SÖYLER dedi ki:

  Son 10 içinde yapılan şehirleşme beraberinde park sorunu ve trafik sorununu getirdi yani bunda suçlu o zaman buna izin veren belediye ondan sonraki belediyelere park yeri bırakmadı ..Yapılan binalara park yerleri iskana açılınca boyut artık iyice büyüdü gerçekleri söyleyen dışlandı yani ilimizi kaderine bırakıldı

 8. Misafir dedi ki:

  Sadece gülüyorum

 9. süleyman dedi ki:

  bu tarz haberleri yapmak çok önemli. bakalım belediye ne yapcak bu habere dair. sıkıntı çok fazla. bence bilecikte bilecikin gelişmesine karşı olanlar var. yıllardır beklenen sıçramayı yapamadık bir türlü.

 10. bir engelli birey dedi ki:

  engelliler çok fazla sorun yaşamaktalar bilecikte. belediye hatlarının olmamasından, kaldırım ve trafikteki sorunlara, esnafın bakış açısından, hizmet sektörünün gelişmemesine kadar geniş bir persfektif de sorun duruyor. lütfen engelli bireylerin sorunları da haberleşsin.

 11. Hafiz korkmaz dedi ki:

  Otopark

 12. Bilecik11. dedi ki:

  Bu anketin daha geniş kapsamlı olması gerekirdi. İnsanlar sosyal imkan istiyorlar bu şehirde. Anket yorumlarında da sonuç yorumlarında da görüldüğü üzere AVM, özel hastane gibi imkanlar istiyo bu şehir. Medyamız keşke bunları gündeme getirse. İnsanlar bir şeyi bulmak için Eskişehire, Bursaya gitmek zorunda kalmak istemiyo artık. Parktır, altyapıdır bunlar asli görevler zaten.Şehri ileriye taşıyacak projeler gerekli.