Memleket Partisi Bilecik
Bilecik’in Ardından Bir Ayı Heykeli de Bolu’ya
Ali Osman Çelikal • 10 Şubat 2021 10:23:53 
Bilecik’in Ardından Bir Ayı Heykeli de Bolu’ya

CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kentte 10 metrelik boz ayı heykeli yapacaklarını açıkladı.

Başkan Özcan’ın, Bolu’da bir yerel gazeteye boyu 10 metre olacak şekilde ayı heykeli yapacaklarını ve ayının Bolu’nun simgesi olduğunu açıklaması, akıllara Bilecik Belediye Başkanı Şahin’in Atatürk Parkı’na yaptırdığı ayı heykellerini getirdi.

Başkan Şahin’in Atatürk Parkı’na yaptırdığı ayı heykelleri, yapıldığı dönemde vatandaşlar tarafından da değişik tepkilere neden olurken, ayrıca söz konusu ayı heykelleri sosyal medyada da bir anda trend topic olmuştu.

Başkan Özcan’ın Bolu’ya ayı heykeli yapacağını açıklamasının ardından kamuoyunda vatandaşlar, “Tanju Başkan Semih Başkan’dan mı özendi“, “Heykel yapmaktan başka icraatları yok mu?“, “Bolu’ya yapılacak heykeller Bolu’lulara hakarettir” eleştirilerinde bulunurlarken, bazı vatandaşlar ise yapılacak heykelden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Diğer yandan, Bilecik’te de gündem olan ayı heykelleri eleştirileriyle ilgili Başkan Şahin, “Başörtülü bir bayanın ayıyla birlikte çocuğunun fotoğrafını çekerken gördüm. Bu kareyi gördükten sonra Atatürk Parkına ilişkin hiçbir eleştiriyi kabul etmiyorum” diyerek Atatürk Parkı ile ilgili eleştirilere son noktayı koymuştu.


 

2 Yorum
Önce Eski Yorumlar
Önce Yeni Yorumlar Beğenilen Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Zıpkın
1 yıl önce

Yukarıya bak Ay görürsün, Chp’ye bak ayı görürsün.!?

Haydar
1 yıl önce

Millet uzaya çıkma derdinde chp ayı heykeli modelleri peşinde,, Peh