Memleket Partisi Bilecik
Bilecik’i Sahura Uyandıracak Ramazan Davulcuları Hazır
Uğur Baklacı • 12 Nisan 2021 16:40:26 
Bilecik’i Sahura Uyandıracak Ramazan Davulcuları Hazır

Bilecik Belediyesi tarafından vatandaşları sahura kaldıracak olan davulculara eğitim verildi.


Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde verilen eğitimlerde davul çalmanın yanı sıra uyulması gereken nezaket kuralları için bilgiler verildi.

Bilecik Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri ve Sanat Akademisi işbirliğinde gerçekleştirilen eğitimlerde gerekli donanıma sahip olan davulcular, ilk sahur için mesaiye başlayacaklar.

Bilecik Belediyesi Sanat Akademisi Koordinatörü Çağrı Pala, verilen eğitimler hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi:

‘’Bilecik Belediyesi olarak bu yıl da ramazan ayının güzel bir geleneği olan ramazan davulcuları için eğitimlerimizi verdik. Eğitimlerimizde başta davul çalmanın yanı sıra vatandaşlarımızın rahatsız olmamaları amacıyla uyulması gereken kurallar hakkında bilgiler verdik. Eğitimler sonunda gerekli donanıma sahip olan davulcular bu gece ilk görevlerine başlamış olacaklar. Tüm müslümanlara hayırlı ramazanlar diliyorum.’’

Davulcu Bülent Sarp ise asırlardır süren bir geleneği sürdürmeye çalıştıklarını belirterek, ‘’Bu yıl da belediyemizin açtığı kurslarda eğitimimizi aldık. Arkadaşlarımızla birlikte ramazana ve sahura hazırız. Bütün Müslümanların ramazan ayını kutluyorum’’ ifadelerini kullandı.

3 Yorum
Önce Eski Yorumlar
Önce Yeni Yorumlar Beğenilen Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Gurbetci
1 yıl önce

hayirli ramazan bereketiniz bol olsun

Rüstem amca
1 yıl önce

İmsak 04:49, davulcunun geçip uyandırdığı saat 02:00. Böyle olacaksa hiç geçmesinler, boşu boşuna ailecek uyandırdılar, çocuğu bebeği bir daha uyutmaya kalktık. Bir de para istemeye gelecekler.

Last edited 1 yıl önce by Rüstem amca
Cengiz
1 yıl önce

Belediyenin seçtiği davulcu bir gram düzgün çalsa ,sanki tarlada zararlı kovalar gibi çalıyor, saat 2 de ne işin var 3;ten sonra başla çalmaya kardeşim. Bir hizmet olacaksa adam gibi yapılmalıdır.baştan savma iş olmaz. Saat 3 den sonra Ramazan davulcusu gibi çalan gelsin ,yoksa gerek yok saat 2 de gel tıngır tıngır ,imsak saat 4:40 larda,