BİLECİK’E 11 YENİ OKUL YAPILACAK | Bilecik HaberBilecik Haber

3 Ekim 2022 - 11:59

BİLECİK’E 11 YENİ OKUL YAPILACAK

BİLECİK’E 11 YENİ OKUL YAPILACAK
Son Güncelleme :

20 Eylül 2022 - 13:24

15.568 okunma
Memleket Partisi Bilecik

Vali Dr. Kemal Kızılkaya, Ertuğrulgazi Mahallesi’nde ihalesi tamamlanan 24 Derslikli İlkokul’un ve proje aşamasında olan 24 Derslikli Ortaokul’un inşa edileceği alanlarda incelemede bulundu.

Vali Kızılkaya’ya alanları incelerken Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü Sami Akyol, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Seda Bayrakçı ve kurum yetkilileri eşlik etti.

Bilecik’te eğitim şartlarını yükseltmek için çalışmalara devam ettiklerini belirten Vali Kızılkaya, yaptığı açıklamada; “Bu yıl yaz tatilinde 52 okulun bakım ve onarım işlemlerini tamamladık. Bilecik’imize yakışır bir şekilde 11 yeni okulunda yapımına kısa sürede başlıyoruz. Yapacağımız okulların içerisinde; yemekhane, mutfak, görsel sanatlar sınıfları, teknoloji tasarım atölyeleri, fen laboratuvarları, çok amaçlı salonları ve z kütüphaneleri olacak. Donanımları yüksek okullarımızla yavrularımız en iyi koşullarda eğitim alacaklar. Bizlere bu imkanları elde etmemizde destek olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Milli Eğitim Bakanımız Mahmut Özer’e şükranlarımı sunuyorum.” diyerek yeni okulların Bilecik’e hayırlı olmasını diledi.

 

YORUM YAP

1 Yorum
Önce Eski Yorumlar
Önce Yeni Yorumlar Beğenilen Yorumlar
Inline Feedbacks
View all comments
Vatandaş
10 gün önce

Evet her mahalleyi en az yeterince okul olması gerekir nasıl camiiler yapılıyorsa okullarda olması yapılsın gerektiğinde nasıl cuma günlerinde yardım toplanıyor okullar içinde camilerde yardım toplansın