Vefat BilgileriSemih ŞahinPelitözü GölparkAtatürk ParkıCuma HutbeleriSerkan Yıldırım
DOLAR
9,6155
EURO
11,2367
ALTIN
554,31
BIST
1.480

BİLECİK VALİLİĞİNDEN BASIN AÇIKLAMASI

BİLECİK VALİLİĞİNDEN BASIN AÇIKLAMASI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları ile ilgili yerel basında yer alan haber ve açıklamalar İle ilgili olarak Bilecik Valiliğinden açıklama geldi.

 

Bilecik Valiliğinden yapılan açıklamada;

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları ile ilgili yerel basınımızda yer alan haber ve açıklamalar İle ilgili olarak Valiliğimizce aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği hasıl olmuştur.

 

Milletimizin birlik ve beraberliğinin sembol günleri olan Ulusal ve Resmi Bayramlarımız 2429 Sayılı Ulusal Bayram Ve Genel Tatiller Hakkında Kanun İle Ulusal Ve Resmi Bayramlar İle Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk Günleri Ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören Ve Kutlamalar Yönetmeliği (Resmî Gazetenin Tarihi : 5/5/2012 No : 28283)‘ne uygun olarak icra edilmektedir.

 

19 Mayıs 2019 günü gerçekleştirilen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı programının çelenk sunumu kısmı Yönetmeliğe uygun olarak (23 Nisan ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Milli Eğitim Müdürlüğünce sunulduğu gibi) Saat 09.30 da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Atatürk anıtında icra edilmiştir. Kutlama programı ise, davetiyemiz de belirtildiği şekilde saat 10:00 da İl protokolü, öğrenci ve vatandaşlarımızın coşkulu katılımı ile mevzuata uygun olarak gerçekleşmiştir.

 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.


İLGİLİ HABER İÇİN RESME TIKLAYIN..

KAYNAK: HABER MERKEZİ
Yorumlar

  1. ersin dedi ki:

    ATATÜRK anıtına çelenk koymaya gelmemiş.bunu gururla söylüyorlar