Vefat BilgileriSemih ŞahinPelitözü GölparkAtatürk ParkıCuma HutbeleriSerkan Yıldırım
DOLAR
9,3055
EURO
10,8467
ALTIN
534,41
BIST
1.432

Bilecik Valiliği Açıkladı, “boğulma vakalarına karşı önlem alındı”

Bilecik Valiliği Açıkladı, “boğulma vakalarına karşı önlem alındı”

Bilecik Valiliğince nehir, baraj gölü, regülatör, sulama kanalı ve göletlerinde muhtemel boğulma vakalarına karşı önlem alındı.

 

Vali Bilal Şentürk, yaptığı yazılı açıklamada, baraj gölü, regülatör, sulama kanalı ve göletlerinin, il sınırları içindeki akarsu, yer üstü ve yer altı sularının zararlarını önlemek ve bunlardan çeşitli yönlerden yararlanmak amacıyla inşa edildiğini belirtti.

 

Vali Şentürk, bu tesisler ile nehir, çay, ırmak gibi akarsularda özellikle yaz aylarında yaşanan boğulma olaylarının önlenmesine yönelik güvenlik önlemleri alınmasının kararlaştırıldığını aktardı.

 

Sıcak geçen yaz aylarında serinlemek, yüzmek, balık tutmak, spor yapmak amacıyla söz konusu tesislerde suya girmenin yasaklandığını söyleyen Şentürk, “İl sınırları içinden geçen nehir, baraj gölü, sulama kanalı ve sulama göletlerine giren 15 yaş ve üzeri kişilerin kendilerine, 15 yaş altındaki kişilerin ise veli veya vasilerine idari yaptırım cezası uygulanacak. İdari yaptırım cezaları kolluk ve belediye kuvvetleri ile DSİ Bölge Müdürlüğü görevlilerince uygulanacak.” dedi.

KAYNAK: HABER MERKEZİ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.