Memleket Partisi Bilecik
Memleket Partisi Bilecik
BİLECİK MİLLETVEKİLİ HALİL ELDEMİR’İN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI
  • Bilecik Haber
  • Bilecik
  • BİLECİK MİLLETVEKİLİ HALİL ELDEMİR’İN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

BİLECİK MİLLETVEKİLİ HALİL ELDEMİR’İN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

ABONE OL
29.08.2015 18:52
BİLECİK MİLLETVEKİLİ HALİL ELDEMİR’İN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bağımsızlığını kazanma uğrunda yıllarca mücadele veren, tüm yokluklara karşı bu haklı mücadeleden dünya tarihinde eşine az rastlanır bir zaferle çıkan Türk Milleti, yurdu için gerektiğinde canını vermekten kaçınmamış, ordusuyla kenetlenerek büyük başarılara imza atmıştır.

 

Kurtuluş Savaşı’nın dönüm noktası olan, birlik ve dayanışma içinde gösterilen çabaları hedefine ulaştıran 30 Ağustos Zaferi de, Türk Milleti’nin fedakârlığının, kararlılığının ve vatan sevgisinin önemli ve anlamlı bir göstergesidir.

 

Tarihimizin en önemli kilometre taşlarından olan, 26 Ağustos 1922’deki Büyük Taarruz ve Başkomutan Meydan Savaşı sonucunda ulaşılan 30 Ağustos Zaferi, tam bağımsız, ulusal egemenliğe dayanan, lâik ve demokratik yeni Türk Devleti’nin kurulmasının    yolunu açmıştır.

 

Bu eşsiz zaferin ardında, yokluk ve imkansızlıklar içinde bulunan aziz milletimizin birlik ve beraberliği, istiklal ve hürriyet aşkı, kahraman ordumuzun cesaret ve fedakarlığı vardır.

 

Bu anlamlı günde bir kez daha farklılıklarımızı bir kenara bırakarak milletimizin değerleri, Cumhuriyetimizin nitelikleri ve ortak hedeflerimiz etrafında her zamankinden daha çok kenetlenmeye ihtiyacımız olduğunu belirtmek istiyorum.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensupları ve bütün hemşerilerimin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet ve şükranla anıyorum.

 

    Halil ELDEMİR
                                             Bilecik Milletvekili

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

300x250r